Змішана техніка вишивки хрестом, бісером і паєтками
15.01.2017
Вишивка бісером: схеми і підбір матеріалів
15.01.2017

Всі молодята прагнуть зробити весілля ідеальної. Адже неповторний день вінчання і одруження – це початок і основа нової сім’ї. І все частіше нареченої звертають увагу на народні традиції, серед яких важливе місце займає весільна вишивка. Схема рушника дозволить дівчині вишити цей атрибут самостійно або замовити його виконання умільці.

Неймовірно приваблива і символічна сучасна весільна вишивка бісером, схеми якої розробляються талановитими художниками і дизайнерами. Схеми вишивки рушника чудової якості надихають на рукоділля, адже навіть початківці умеліци можуть з легкістю розшити дивовижними візерунками полотно. При цьому важливо дотримуватися певних правил, які традиційно склалися для весільної вишивки.

Вибір основи і поєднання візерунків

Якщо дівчина вирішила самостійно підготувати вишивки до весілля, насамперед потрібно визначитися зі схемою вишивки. Залежно від обраних орнаментів підбирають і полотно для майбутнього рушника. Буде набагато легше і зручніше купити заготовки для вишивки – тканина з уже нанесеним малюнком для декорування.

За розмірами традиційні рушники мають довжину 250-300 см і ширину 45-50 см. Центральна частина полотна повинна залишатися незайманою ніякої обробкою. Це місце повинно бути достатнім, щоб на нього могли стати молодята.

Важлива особливість весільного рушника – його цілісність. Полотно не повинно складатися з декількох з’єднаних частин. Крім того, мережива або мережки на таких виробах також не допускаються.

Весільна вишивка, схема якої обрана умільці, виконується дуже уважно не тільки з лицьової частини, але і з виворітного. Ідеально, якщо весільна вишивка бісером схеми виглядає гладко, акуратно – без вузликів і поплутаних ниток. Адже вважається, що виворіт весільного рушника – це сторона для Бога, в той час як лицьова частина – для людей.

Схеми вишивки рушника, як правило, поєднують візерунки, які мають символічне значення:

– Древо роду – глибокий і найсильніший з вишитих знаків, який стверджує зв’язок древніх і сучасних поколінь;
– Виноград вишивають на багатство, як благословення на родючість;
– Калиною позначають здоров’я і жіночу красу, а також надію і вірність, силу і відродження;
– Троянду зображують як символ любові і милосердя;
– Мальви вишивають на знак дівочого цнотливості;
– Маками закликають матеріальне благополуччя і поява спадкоємців;
– Барвінок означає вічну молодість, душевне єднання молодих;
– Пара голубів вишивається на любов і сімейне вірність.

На який рушник ставати молодим

Одним з головних атрибутів весілля є рушник, який стелять під ноги молодим. За народними повір’ями, оформлення цього полотна впливає на життя майбутньої сім’ї. Як правильно виконується така весільна вишивка? Схема не повинна містити зображень:

– Пари птахів, які символізують нареченого і наречену;
– Словесних побажань ( «На щастя!», «На частку!» І подібних);
– Кілець.

Всі ці символи не можна класти по ноги, щоб не «затоптати» хороші життєві починання та побажання. Найкраще підійде весільна вишивка бісером, схеми якої містять геометричні орнаменти. Згідно з традиціями при виконанні схеми вишивки рушника, на який будуть ставати молоді, наречена повинна вишити 10 відмінностей по краях полотна.

Одна сторона рушника вважається чоловічою, а інша – жіночої. В першу чергу декорується чоловіча сторона. Вона несе велику позитивну енергію, відображає бажання дівчини створити міцну основу майбутньої сім’ї.

Comments are closed.