Всі молодята прагнуть зробити весілля ідеальної. Адже неповторний день вінчання і одруження – це початок і основа нової сім’ї. І все частіше нареченої звертають увагу на народні традиції, серед яких важливе місце займає весільна вишивка. Схема рушника дозволить дівчині вишити цей атрибут самостійно або замовити його виконання умільці.
Неймовірно приваблива і символічна сучасна весільна вишивка бісером, схеми якої розробляються талановитими художниками і дизайнерами. Схеми вишивки рушника чудової якості надихають на рукоділля, адже навіть початківці умеліци можуть з легкістю розшити дивовижними візерунками полотно. При цьому важливо дотримуватися певних правил, які традиційно склалися для весільної вишивки.
Якщо дівчина вирішила самостійно підготувати вишивки до весілля, насамперед потрібно визначитися зі схемою вишивки. Залежно від обраних орнаментів підбирають і полотно для майбутнього рушника. Буде набагато легше і зручніше купити заготовки для вишивки – тканина з уже нанесеним малюнком для декорування.
За розмірами традиційні рушники мають довжину 250-300 см і ширину 45-50 см. Центральна частина полотна повинна залишатися незайманою ніякої обробкою. Це місце повинно бути достатнім, щоб на нього могли стати молодята.
Важлива особливість весільного рушника – його цілісність. Полотно не повинно складатися з декількох з’єднаних частин. Крім того, мережива або мережки на таких виробах також не допускаються.
Весільна вишивка, схема якої обрана умільці, виконується дуже уважно не тільки з лицьової частини, але і з виворітного. Ідеально, якщо весільна вишивка бісером схеми виглядає гладко, акуратно – без вузликів і поплутаних ниток. Адже вважається, що виворіт весільного рушника – це сторона для Бога, в той час як лицьова частина – для людей.
Схеми вишивки рушника, як правило, поєднують візерунки, які мають символічне значення:
– Древо роду – глибокий і найсильніший з вишитих знаків, який стверджує зв’язок древніх і сучасних поколінь;
– Виноград вишивають на багатство, як благословення на родючість;
– Калиною позначають здоров’я і жіночу красу, а також надію і вірність, силу і відродження;
– Троянду зображують як символ любові і милосердя;
– Мальви вишивають на знак дівочого цнотливості;
– Маками закликають матеріальне благополуччя і поява спадкоємців;
– Барвінок означає вічну молодість, душевне єднання молодих;
– Пара голубів вишивається на любов і сімейне вірність.
Одним з головних атрибутів весілля є рушник, який стелять під ноги молодим. За народними повір’ями, оформлення цього полотна впливає на життя майбутньої сім’ї. Як правильно виконується така весільна вишивка? Схема не повинна містити зображень:
– Пари птахів, які символізують нареченого і наречену;
– Словесних побажань ( «На щастя!», «На частку!» І подібних);
– Кілець.
Всі ці символи не можна класти по ноги, щоб не «затоптати» хороші життєві починання та побажання. Найкраще підійде весільна вишивка бісером, схеми якої містять геометричні орнаменти. Згідно з традиціями при виконанні схеми вишивки рушника, на який будуть ставати молоді, наречена повинна вишити 10 відмінностей по краях полотна.
Одна сторона рушника вважається чоловічою, а інша – жіночої. В першу чергу декорується чоловіча сторона. Вона несе велику позитивну енергію, відображає бажання дівчини створити міцну основу майбутньої сім’ї.