Весільна вишивка: схема для створення ідеального рушника
15.01.2017
Заготовки для вишивки бісером сукні: створюємо елегантний наряд
15.01.2017

Навіть для досвідчених майстринь робота з бісером зворушлива і неймовірно цікава. А початківці умеліци намагаються заздалегідь дізнатися, як забезпечити найкращий результат копіткої праці. Щоб створювалася чудова вишивка бісером, схеми і бісер повинні бути виготовлені ідеально.

При підборі матеріалів для вишивання економія недоречна, так як на виготовлення виробів ручної роботи витрачається чимало зусиль і часу. Тому варто купити схему для вишивки бісером найкращої якості, а також придбати гідний бісер. Що б не сподобалося умільці (схеми вишивки рушника, картини, одягу), важливо уважно вибрати всі матеріали – і майбутнього шедевру забезпечена довговічна краса!

Такий різноманітний бісер

Бісером називають дрібненькі намистинки, якими декорують різні предмети гардероба і побуту. Основою для цього матеріал може бути скло і пластик, дерево і кераміка, метал і коштовне каміння … За розміром одна бісеринка буває менше 1 мм, а іноді роблять і такі екземпляри, які в діаметрі мають від 10 мм.

Класикою бісерного виробництва вважають продукцію венеціанських майстрів, які ще в 17 столітті досягли висот у виготовленні дивовижних бусинок. Пізніше за лаври першості з Венецією змагалася Богемія (на сьогоднішній день знаходиться на території Чехії). Тут була розроблена технологія створення особливого скла, яке отримало назву богемського.

І сучасні майстрині найчастіше віддають перевагу бусинкам чеського виробництва. За допомогою цього високоякісного матеріалу створюється бездоганна вишивка бісером, схеми дуже легко відтворюються на тканини. Вишиті вироби не вигоряють на сонці, не втрачають яскравість в процесі носіння і догляду. Крім чеських пропозицій, на ринку можна зустріти продукцію з Японії (гідної якості і чималу вартість), а також з Китаю або Тайваню (не настільки якісну і недорогу).

Бісеріни, які умільці вибирають для схеми вишивки рушника, можуть бути прозорі або непрозорі. До того ж, виробники пропонують намистинки з різними ефектами. Якщо купити схему для вишивки бісером блузки або плаття і підібрати оригінальні бісеріни, то можна створити неповторне дизайнерське виріб.

Колірна палітра бісеру представлена ​​більш ніж 200 відтінками. А щоб створити унікальні переливи і блиск майстрині використовують, наприклад, такі ефектні намистинки:

– Матові;
– Перламутрові;
– З бензиновим блиском;
– З блиском «металік».

Стеклярус, рубка або «шарлотка»

Ці матеріали не так часто використовуються в рукоділлі, як звичні бісеринки. Стеклярусом називається трубчастий бісер. Такі намистинки бувають:

– Гладкі;
– Грановані;
– З перекрученими гранями.

Як правило, стеклярус вибирають для декорування одягу, вишивання картин. Найпопулярніший розмір намистин становить 6-7 мм. З хорошим матеріалом легко виконується вишукана вишивка бісером, схеми розробляються художниками різноманітних стильових напрямків.

Для виконання схеми вишивки рушника зазвичай вибирають традиційний бісер. А ось для створення оригінального оздоблення одягу нерідко використовується рубка. Цей вид бісеру коротший, ніж стеклярус. Відрізняється гострими необробленими краями.

Ще один вид – бісеринки з однією гранню, які називаються «шарлотка». Ці намистинки примітні високою якістю світлопереломлювання. Вони неймовірно красиво переливаються і виблискують, як діаманти.

Якщо купити схему для вишивки бісером хорошої якості і підібрати відмінні матеріали, процес вишивання буде радісним, а результат – неперевершеним!

Comments are closed.