Скільки людей, стільки й смаків. Хтось вважає за краще не змінювати класиці, а комусь подобаються сміливі експерименти. Коли виконується вишивка картин, блузок або суконь, то крім традиційного декорування може бути застосована і змішана техніка. Так, вибравши схеми вишивки, умільці можуть комбінувати декорування виробів бісером і хрестиком або бісером і паєтками.
Якщо вибрати для виконання схеми вишивки хрестом і бісером змішану техніку, то візерунки будуть виглядати дуже оригінально і рельєфно. А вироби, розшиті бісером та паєтками, дуже ефектні, прекрасно підходять для прикраси молодіжної та дитячого одягу. Займатися такими видами рукоділля захоплююче, креативний потенціал вишивальниці отримує можливість розвинутися в повну силу!
Чим приваблює змішана техніка вишивання хрестиком і бісером? Прикрашені таким чином полотна виглядають об’ємно. Вишиті бісером ділянки вироби блищать і переливаються. А місця, декоровані хрестиком, відтіняють візерунки, роблять їх надзвичайно виразними.
Найзручніше придбати набір для вишивання картини змішаної технікою. Зазвичай в комплекті пропонується:
– Канва з нанесеним малюнком;
– Нитки для вишивання хрестиком;
– Бісеринки;
– Голки для кріплення бісеру та вишивки хрестиком;
– Наочна схема.
Іноді набори, за якими буде проводитися вишивка картин, доповнюються органайзерами і Нитковтягувач. Умільці підкреслюють, що для виконання схеми вишивки по змішаній техніці потрібно використовувати окремі голки для бісеру і для вишивання хрестиком. Щоб кріпити бісеріни, вибирають тонкі голки з вушком, ширина якої не перешкоджає проходженню крізь намистинки.
Працюючи над виконанням змішаної технікою схеми вишивки хрестом і бісером, майстри радять дотримуватися такі правила:
1 В першу чергу вишивати фрагменти хрестиком, і лише потім приступати до декорування бісерінамі. Справа в тому, що намистинки мають вагу і натягують полотно, приводячи до появи складок.
2 Через утяжеляли властивості бісеру вишивку необхідно рівномірно розподіляти, не вішати.
3 Полотно слід знімати з п’яльці після роботи з ним, щоб не допустити деформування і перекосу картини.
У житті завжди є привід для святкового настрою! Позитиву і оптимізму можуть додати візерунки на одязі, виконані блискітками та бісером. Зазвичай паєтки мають круглу форму і отвір по центру, за допомогою якого ці блискучі лусочки кріпляться до тканини.
Найчастіше змішаної технікою вишивання паєтками і бісером прикрашають блузи, топи, жакети або джинси. Але і фрагментарна вишивка картин таким методом буде виглядати своєрідно, отримає гламурний відтінок. Найпоширеніші візерунки, що виконуються цією технікою, – це рослинні мотиви або абстрактні поєднання ліній, спіралей.
Щоб вийшло красиво перенести на полотно схеми вишивки, нитка для кріплення паєток і бісерин повинна точно відповідати кольору тканини. Для зручності вишивання краще використовувати п’яльці. Схему можна перевести на виріб за допомогою копіювального паперу.
Вибравши місце початку вишивки, голку з ниткою виводять з вивороту на лицьову частину полотна. Спочатку на голку надягаю пайетку, а за нею – бісеринку. Це з’єднання пришивають до тканини, виводячи голку на виворіт. Якщо обидва елементи однакового відтінку, вишивка виглядає рельєфно і елегантно. Декорована таким способом дитячий одяг дуже добре підійде для свят і фотосесій.
Яку б техніку не обрала рукодільниця для схеми вишивки хрестом, бісером або паєтками, творчий процес завжди захоплює і заворожує!