Шанувальники старовинного ремесла знають, як зробити яскравими сірі й нудні будні. Умільці дають просту пораду: вишиваємо бісером, набори для вишивання при цьому можна вибрати на будь-який смак і стиль. Це не тільки цікаве і чудове хобі. Якщо купити дешеві набори для вишивання бісером або підібрати більш дорогі варіанти, можна створити, дійсно, неповторні вироби.
Одягніть всю свою сім’ю в витончені вишиванки – і вразіть оточуючих. Для виготовлення неповторних картини виберіть ексклюзивний набір для вишивання бісером, ціна готового полотна буде дуже висока. Такий вид рукоділля – по-справжньому вдячне і благородне заняття, якому варто навчитися.
Комплект для вишивання бісером кожна майстриня вибирає за власними уподобаннями або відповідно до заданого стилю. Ось тільки не варто відразу замахуватися на грандіозні проекти. Краще починати з малого – невелика картинка з мінімальним набором квітів стане відмінним стартом, дасть можливість випробувати свої сили. Асортимент ескізів для сучасних вишивальниць надзвичайно широкий. У спеціалізованих магазинах для рукоділля обов’язково знайдеться ідеальний варіант.
А після вибору схеми потрібно визначитися з технікою вишивки. Основні види швів:
– «монастирський» нагадує традиційне виконання хрестиків. І навіть простіше! Вишиваємо бісером, набори для вишивання обробляємо таким чином, що в кожній клітинці канви розташовується всього один діагональний стібок. А на вивороті стібки виконуються вертикально;
– «рядковий» означає прикріплення одним стібком однієї намистинки. Підійде, якщо купити дешеві набори для вишивання бісером або придбати дорогі комплекти. Схожий на спосіб «назад голку» – голка виводиться від подальшої осередку до попередньої;
– «стебловий» дає можливість щільно зашити полотно, що містить набір для вишивання бісером (ціна гарного комплекту, до речі, цілком доступна). Зазвичай цей спосіб кріплення бісерин вибирають для виготовлення масштабних картин або ікон. Кожна намистинка пришивається двічі. Після кріплення черговий бісеріни нитка постійно виводиться перед попереднім елементом;
– «арочний», навпаки, використовують для більш вільного пришивання бісеру до основи. Одним стібком можна кріпити дві або три намистини.
Вибір матеріалів для рукоділля відмінної якості гарантує задоволення від роботи і неодмінно дасть прекрасний результат. Тому не полінуйтеся вибрати хороший набір, щоб створити дивовижний виріб. Наприклад, великою популярністю користуються схеми для кругової (спіральної) вишивки. Їх обробка може виконуватися «стеблових», «арочним», «рядковим» способами.
А з чого ж почати безпосередньо робочий процес? Коли вишиваємо бісером, набори для вишивання починаємо обробляти з закріплення робочої нитки на виворітній стороні. Найзручніший спосіб – залишити на вивороті маленький шматочок нитки. А потім пристебнути його до тканини наступними стежками, наскільки дозволить довжина. Цей вид кріплення є досить надійним для картин, якщо купити дешеві набори для вишивання бісером або дорогі варіанти.
Після закріплення нитки проводиться подальше прикріплення бісерин за схемою за допомогою обраної техніки. Хороший результат роботи гарантований, якщо обраний якісний набір для вишивання бісером, ціна його при цьому доступна для кожної умільці.