Вишиваємо бісером: набори для вишивання і основи техніки
15.10.2017
Заготовки для вишиванки хрестом: історія брокарской вишивки
17.10.2017

Одним з найдивовижніших занять нашого народу є традиційне вишивання одягу і оберегів. У всьому світі славляться вишивки України, схеми автентичних орнаментів залучають неповторністю. Щороку, в третій четвер травня, в нашій країні відзначають Всесвітній день вишиванки. До цього свята варто готуватися заздалегідь: вибрати, яка схема вишивки най-най красива, і створити оригінальне вбрання для себе і своїх близьких. Адже розшита незвичайними візерунками одяг підходить людям в будь-якому віці.

Не тільки чарує витонченістю вишивка, кольорова схема якої сподобалася умільці. У народі вірять, що вона захищає від зла. Традиційні види швів і орнаментів використовувалися багатьма поколіннями майстринь, вони популярні і в наші дні.

Орнаментальне багатство вишивки в кольорових схемах.

Здається неймовірним факт, що в нашій країні застосовується більше 250 вишивальних швів! Вони засновані на 20 техніках. Наприклад, «мережання» – це вид вишивання на тканині з висмикнутими нитками. Дана техніка є базою не менше ніж для 30 окремих швів мережок.

Багатство орнаментів, які наносяться на одяг, традиційно призначається для захисту людини:

– візерунки сприяють комфортній енергетиці;

– вони виконують своєрідну сигнальну функцію – оповідають про сімейний і соціальний статус;

– і лише в останню чергу служать декором.

Народні вишивки України, схеми яких створюються відповідно до древніх традицій, засновані на орнаментах з певним змістом. Було прийнято прикрашати одяг для своїх близьких людей. Матір’ю вибирається схема вишивки, най-най краща, для діток і для чоловіка. А дівчата розшивають сорочки для своїх обранців. Народні майстри знають, що нитка з голкою є доступними інструментами для програмування речей на добро. Багату історію має національна вишивка (кольорова схема). Відбитки вишитих тканин знаходять навіть на глиняних зразках Трипільської культури.

Яка схема вишивки най-най сильна для оберега?

Багато жінок цікавляться, як створити справжні обереги для чоловіків, щоб захищали і в мирний, і у воєнний час. Безумовно, вишита сорочка повинна бути у кожного українця. Однак такий одяг сприймається як свято. А що ж вишити для чоловіка, сина чи брата, якщо він надовго залишає рідний дім, кожен день стикається з небезпеками?

Для щоденного захисту коханих та близьких радять вишивати хусточки. Так це робили жінки в давнину, щоб уберегти воїнів. Як орнаментів використовуються хрестоподібні елементи, деревця, зірки … Дуже важливо виконувати таку роботу з добрими думками і побажаннями. Є багато історій чоловіків, які всю Другу світову війну пройшли з вишитими хусточками або рушничками від дружин або наречених. Вони поверталися живими з найбільших небезпек, коли гинули їхні побратими.

Дуже багатьма фактами вражають вишивки України, схеми яких створювалися старовинними майстрами. Наприклад, у багатьох місцевостях женихи на весілля одягали дві сорочки. Для кожної з них підбиралася схема вишивки, най-най незвичайна. З цієї традиції відбувається прислів’я: «Своя сорочка ближче до тіла». На верхній сорочці вишивка (кольорова схема) виконувалася нареченою. А під цей одяг надягала ще одна сорочка – родова, яку вишила мама.

Весільні сорочки в деяких місцевостях використовували всього три рази в житті. Спочатку їх одягали власне на весілля, через тиждень після вінчання – в церкву. І в цю ж одяг вбирали на смертному одрі – щоб в іншому світі душі подружжя змогли дізнатися один одного.

Comments are closed.