Ікони бісером своїми руками: набори для вишивки та тонкощі роботи
13.10.2017
Вишиваємо бісером: набори для вишивання і основи техніки
15.10.2017
Ікони бісером своїми руками: набори для вишивки та тонкощі роботи
13.10.2017
Вишиваємо бісером: набори для вишивання і основи техніки
15.10.2017

Для багатьох, не втаємничених у рукоділля, людей бісерні вишивки здаються дуже непростим способом декорування. А, насправді, не все так складно. Хороші заготовки для вишиванок дозволять швидко і якісно прикрасити одяг, рушники або виготовити оригінальну картину.І навіть починаюча рукодільниця може створити свою першу роботу на гідному рівні.

Коли ми що-небудь робимо з бісеру, схема вибирається детальна, з чіткою графікою і точними умовними позначеннями. Крім того, необхідно підготувати всі необхідні матеріали з інструментами. Щоб процес приносив задоволення, а результат радував, потрібно продумати комфорт і організованість робочого місця. І тоді вироби з бісеру своїми руками зі схемами перетворяться на справжні шедеври витонченого мистецтва.

Робимо з бісеру: схеми і канва для витончених вишивок.

Бажаючим навчитися майстерному ремеслу знадобиться невелика інструкція з вишивання бісером. Спочатку радять визначити, які матеріали з інструментами є в наявності, а які – слід докупити. Якщо немає бажання або можливості працювати з готовим набором для вишивання, то доведеться самостійно підбирати обов’язкові складові:

– схема для вишивки є кольорове зображення, розбите на клітини. Кожен елемент малюнка відповідає певній клітинці канви і однієї бісерині. Є варіанти і чорно-білих схем. Тоді в клітинах вказуються номера необхідних відтінків. Але найбільше зручність роботи забезпечують заготовки для вишиванок. Малюнок вже завдано на готову блузку або сукню, рушник або картину. А майстрині залишається тільки акуратно вишити з цього ескізу;

– якщо своєрідні прикраси для одягу або інших виробів робимо з бісеру, схема переноситься на канву. Це тканина, виготовлена ​​з особливим плетінням. Її головна особливість – нитки утворюють помітні осередки, що спрощує вишивання. Найчастіше в набори включається канва №14. Таке полотно виробляється різних кольорів і відтінків. Ще в недалекому минулому, коли виконувалися вироби з бісеру своїми руками зі схемами, канва накладалася зверху на основну тканину. По завершенню роботи її нитки розпускали. А сучасні вишивальниці зазвичай вибирають канву-заготовку, яка є безпосередньою основою для нанесення візерунків.

Чим прикрасити вироби з бісеру своїми руками зі схемами?

Обов’язково потрібно подбати про те, щоб вишивки були довговічними і стійкими до різних впливів. Бісеринки повинні бути надійно закріплені, інакше при першій пранні можна втратити весь результат копіткої праці. Ось на що слід звернути увагу:

– підбір ниток. Вам здається, що бісеринки мініатюрні і дуже мало важать? А ось і ні! Загальна вага намистин може обірвати ненадійну нитку, і тоді доведеться перешивати весь орнамент. Так що заготовки для вишиванок краще відразу обробляти тонкими і максимально міцними нитками;

– вибір голок. Не сподівайтеся на свої звичайні швейні інструменти. Якщо красиві вишивки робимо з бісеру, схема виконується за допомогою спеціальних голок. Вони специфічні по товщині, яка є практично однаковою від вушка до вістря інструменту. Важлива легкість протягування голки в отвір бісерин;

– покупка якісного бісеру. Це, без перебільшення, найвідповідальніший етап підготовчого процесу. Акуратно і привабливо виглядають ті вироби з бісеру своїми руками зі схемами, які декоровані однорідним за калібром матеріалом. Не рекомендується поєднувати в одній вишивці намистинки різних розмірів. Краще експериментувати з різновидами текстур бісеру і доповнювати роботи стеклярусом або паєтками.

Comments are closed.