Вишивання бісером ікони: особливості творчого процесу
15.01.2017
Вишивка картин схеми: освоюємо метод парковки
15.01.2017

Якщо вас зачаровують розкішні полотна розшитих бісером картин, починайте освоювати це тонке мистецтво рукоділля. Для першого досвіду рекомендована до виконання невелика вишивка схеми картинки. Саме маленькі схеми вишивки дозволяють відточити навички, освоїти і вдосконалити техніку вишивання.

Робота значно спроститься, якщо купити схему для вишивки чудової якості. Адже ці матеріали на сьогоднішній день представлені в найбагатшому асортименті. Можна підібрати по будь-яким стильовим і смаковим уподобанням.

Підготовка до творчого процесу

Для приємного і швидкого вишивання потрібно правильно облаштувати робоче місце умільці. Також важливо підготувати всі матеріали та приладдя, щоб все необхідне було під рукою. Ось що знадобиться для успішного початку:

– Хороший освітлювальний прилад, якщо плануєте вишивати у вечірній час;
– Схема;
– Бісер відповідних схемою відтінків;
– Ємності для бісерин;
– Канва;
– П’яльці;
– Нитка;
– Голка для бісеру;
– Ножиці;
– Лінійка.

Щоб підвищити зручність роботи, радять застелити робочу поверхню білої махрової тканиною. Це допоможе зібрати намистинки в разі, якщо вони ненароком будуть впустив. Зазвичай рукодільниці насипають трохи бісерин в окремі ємності. Для такої справи може послужити найпростіша палітра для малювання фарбами.

Підбирають намистинки як зазначено квітів на схемі. При цьому краще, якщо в одній ємності знаходяться бісеринки не більше ніж трьох відтінків. Менша кількість не тільки полегшує процес рукоділля, а й економить час, коли потрібно розкласти невикористаний бісер до відповідних коробочки для зберігання.

Як створюється вишивка

Коли виконується вишивка схеми картинки, бажано розташувати канву на п’яльцях. Переносячи на тканину маленькі схеми вишивки, рекомендують відміряти лінійкою кордону майбутнього виробу, визначити початок місце для першого стібка. Процес стає набагато легше, якщо купити схему для вишивки або заготовку під вишивку бісером.

При вишиванні за схемою зручно використовувати лінійку, позначаючи той ряд, який на даний момент вишивається. Як тільки один ряд закінчений, лінійку пересувають вгору або вниз, в залежності від того, як вишивається картина.

Немає строгих вимог щодо направлення вишивання рядів намистин – зверху вниз або навпаки. Головне – дотримуватися обраного нахилу стібків. Виконане таким способом виріб виглядає акуратно, цілісно, ​​привабливо.

Для кріплення намистин використовують різні види стібків. Найбільш розповсюджені:

– Уперед голку;
– Стебельчатий;
– Малої.

Для отримання ідеальної картинки дуже важливо використовувати бісер найкращої якості. Найкращим матеріалом визнана продукція японських виробників. Однак вона ж є і найдорожчою, і досить рідко зустрічається у продажу. Добре зарекомендував себе фірмовий бісер виробництва Чехії. Хоча, за твердженнями рукодільниць, і такі намистинки не завжди ідеально відкалібровані. Тому нерідко, коли обробляється вишивка схеми картинки, доводиться самостійно комбінувати великі бісеринки з більш дрібними екземплярами.

Виконуючи маленькі схеми вишивки, майстрині радять першу і останню намистинку в ряду прикріплювати подвійним стібком. Так роблять, щоб нитка не розпустилася і не порушилася цілісність ряду. Без цього можна обійтися, якщо планується помістити декороване полотно під скло і в рамку.

Щоб допомогти розкритися своєму таланту, варто купити схему для вишивки – і зануритися в чарівний світ рукоділля!

Comments are closed.