Маленькі схеми вишивки – перший досвід вишивання
15.01.2017
Вишивка схеми сорочки: як створити стильну вишиванку
15.01.2017

Помітним акцентом інтер’єру стають вишиті картини, схеми яких настольно різноманітні, що можна з легкістю підібрати на будь-який смак і стиль. Мало кого з рукодільниць залишає байдужими таке захоплююче заняття як вишивка картин. Схеми вишивальниці вибирають ретельно, дуже часто прагнуть вишити складне полотно, багате барвистими переливами. Схеми вишивки великі на 100-200 відтінків майстрині нерідко вишивають методом парковки.

У чому суть цього способу вишивки? Він призначений для того, щоб не заплутатися в виконанні масштабних зображень і прискорити процес. Для вишивки визначають маленькі ділянки з чіткими межами (зазвичай 10х10 клітин). Після виконання одного з фрагментів нитка не закріплюють, а паркують у початковому куточку хрестика № 1 такого ж кольору наступного певної ділянки.

Поради з паркування

Умільці з великим досвідом вишивання стверджують, що саме способом парковки можна істотно прискорити процес створення вишивки картини. При цьому на маленькому розшитому ділянці легше помітити й усунути помилки. Однак даний метод вимагає вправності, практичних навичок.

Жорстко встановлених правил для вишивання способом парковки немає. Головне проводити розрахунок таким чином, щоб підвищити зручність і легкість орієнтування по малюнку картини (схеми). Для масштабних полотен бажано використовувати верстат. Деякі майстрині вважають за краще застосовувати окремі голки для кожної з робочих ниток, а інші вишивають однієї голкою. У будь-якого з цих варіантів, якими проводиться вишивка картин (схеми художніх зображень) є свої переваги і недоліки:

– Використання окремих голок, коли вишиваються схеми вишивки великі, економить час на виймання і протягування нитки. Однак підвищується ризик вколотися або втратити якусь голку;
– Вишивання однієї голкою більш безпечно. Але якщо постійно протягувати і виймати нитку, вона може потріпатися. Тому багато вишивальниці для окремих ділянок застосовують не довгу нитку, а коротку.

Найчастіше, застосовуючи метод парковки, умільці вишивають кожен з хрестиків окремо. Однак якщо попадається одноколірний ділянку, то при бажанні його можна вишити рядами. Практична порада: для закріплення припаркованих ниток, які не в роботі в даний момент, зручно використовувати плоскі шпильки для волосся.

Як вишити паркуванням певну ділянку

За рекомендаціями досвідчених майстрів, метод парковки реалізують такими діями:

1 Ввести в голку першу нитку в лівому куточку верхнього ряду і вишити всі клітинки даного кольору в ряду.
2 Вивести голку на лицьову частину в нижньому ряду в куточок, в якому потрібно вишити наступний хрестик того ж кольору. Вийняти голку, а нитку залишити на лицьовій частині роботи картини (схеми).
3 Просмикнути в голку наступну нитку за кольором у верхньому ряду зліва. І виконати все те ж, що і з першою ниткою.
4 Описаним способом вишити все 10 клітин верхнього ряду вибраної ділянки.
5 Виконати вишивку усіма іншими нитками на 10 клітин в межах вертикального ряду.
6 Далі вишивати по черзі всі припарковані нитки по клітинам, відповідним квітам.

З методом парковки, стверджують майстрині, вишивка картин, схеми яких містять безліч квітів, стає більш яскравою і цікавою. Головне чітко стежити за вишиванням всіх хрестиків певного кольору, щоб не паркувати зайві нитки. Коли повністю заповнюються невеликі фрагменти на картині, робота вишивальниці полегшується. Схеми вишивки великі за таким методом вишиваються оперативно і з творчим натхненням.

Comments are closed.