Заготовки для вишивки бісером сукні: створюємо елегантний наряд
15.01.2017
Маленькі схеми вишивки – перший досвід вишивання
15.01.2017
Заготовки для вишивки бісером сукні: створюємо елегантний наряд
15.01.2017
Маленькі схеми вишивки – перший досвід вишивання
15.01.2017

Вишивання бісером ікони – це одухотворене і натхнена творчість. До такого виду рукоділля вишивальниці підходять дуже відповідально, схема вишивки ікони підбирається особливо ретельно. Схеми вишивок релігійної тематики повинні бути відмінної якості, тоді рукодільниця будь-якого рівня майстерності зможе сповна розкрити свій творчий хист.

Ікони, вишиті бісером, не тільки виглядають об’ємно і рельєфно. Такі полотна ще й вражають глибиною позитивної енергетики. Рукотворні образи вимагають витонченої роботи, процес їх створення відрізняється своїми неповторними особливостями. А урочистість готових виробів незрівнянна.

Уважна підготовка

Вишивка бісером ікони – справа не одного дня. Однак майстрині стверджують, що заняття це настільки захоплює і надихає, що годинник роботи пролітають непомітно. Головне, щоб на підготовчому етапі були обрані якісні матеріали, а під рукою були всі необхідні пристосування.

Вибір схеми для вишивання – один з найважливіших етапів підготовки. На сьогоднішній день можна придбати якісні набори або заготовки для вишивки бісером, які значно полегшать роботу вишивальниці. На початку потрібно уважно вивчити опис до цих матеріалів і визначити:

– Клітинку для пришивання першої намистинки;
– Напрямок стібків;
– Техніку, по якій виконується вишивання бісером ікони.

Важлива особливість, якої відрізняється схема вишивки ікони, – бісером декорується тільки оздоблення і фон. Лики святих при цьому не вишивають. Крім того, багато умільці, вибираючи схеми вишивок релігійної тематики, попередньо беруть благословення на роботу.

Як вишивати ікону бісером

Щоб вишивка ікони вийшла цілісною, важливо дотримуватися єдину спрямованість для всіх стібків. Багато що залежить і від якості бісеру: якщо він правильно відкалібрований, все бісеріни будуть ідеально прилягати одна до одної. Відтінки і фактура при цьому передають цілісність і об’ємність всього полону.

Досвідчені майстри діляться такими порадами з вишивання ікон:

1 Вишиваючи рядами, підбирати намистинки за кольорами відповідно до інструкції, заповнювати кожну клітину канви. Не варто окремо нашивати намистинки певного кольору – в результаті картина вийде неохайною.
2 Розраховувати довжину нитки так, щоб її вистачало на цілий ряд. При цьому першу і останню бісерину ряду кріпити подвійними стежками. Таким способом можна зміцнити всю вишивку, попередити ослаблення ниток.
3 Нитка повинна бути міцною і досить тонкої. Якщо нитка заплутується, то можна протягнути її по свічці – легка обробка воском сприяє вирівнюванню і надає додаткову міцність.
4 Вишивання бісером ікони краще виконувати на п’яльцях, спеціальній рамці або верстаті. Натяг тканини потрібно проводити акуратно – щоб вона трималася міцно і в той же час не деформувалася.
5 Якщо обробляється схема вишивки ікони, буде корисною прозора лінійка. Це пристосування допомагає підкреслити ряд, який вишивається на даний момент. Крім того, так можна відстежувати вже виконані рядки і помічати помилки.
6 Бісеринки певних кольорів, які передбачають схеми вишивок, в процесі рукоділля зручно тримати в окремих ємностях. А на робочу поверхню рекомендують стелити махрову тканину, щоб загублені намистинки випадково не покотився.

Вишиті схеми ікон виглядають досконалими після відповідного оформлення. Рамка повинна підкреслювати гармонію і піднесеність полотна. Вишивки ікон освячуються в храмі – і наповнюють життя піднесеними, прекрасними почуттями.

Comments are closed.