Вишивка відомих картин: поради досвідчених рукодільниць
04.10.2017
Вишивка золотом і алмазами: схеми, інструменти, матеріали, поради майстринь
08.10.2017

Мода змінюється, але з роками не втрачає своєї привабливості і актуальності вишивка, схеми гарної якості допомагають створювати ексклюзивні вироби. Акуратні і красиві твори виходять навіть з першого разу, якщо придбати класну заготовку.І досвідчені майстри народних ремесел і початківці умільці все частіше приймають рішення схеми вишивки замовити в інтернеті, а не купувати в традиційних торгіввельних точках. Це економить кошти, дозволяє зробити вибір з більш широкого асортименту.

А щоб процес вишивання бісером своїми руками був гарантовано успішним, є ряд прикладних порад. Використовуйте досвід професіоналів і любителів – це прискорить роботу, зробить її приємною. Крім того, варто підбирати виключно якісні матеріали та інструменти, уникаючи дешевих підробок.

Вдалий початок вишивки – схеми, матеріали, інструменти хорошої якості.

Перед початком творчої роботи умільцям потрібно визначитися з інструментарієм. Наприклад, рекомендується використовувати круглі п’яльці:

– оптимальний діаметр – від 20 до 25 см;

– це пристосування дозволяє із зручністю туго натягнути канву;

– щоб на тканині не утворилися заломи і вигини, потрібно обидві частини пялець замотати в смужки тонкої бавовни.

Для швидкості процесу і гладкості красивих хрестиків найкраще відрізати нитку довжиною до 30 см. Щоб вийшла акуратною вишивка, схеми гарної якості виконують уважно, елементи хрестиків розташовують в одному напрямку. З пасма ниточок вибирають дві нитки. Їх потрібно відокремити одну від іншої і знову з’єднати. Хороші схеми вишивки замовити просто, а такий нехитрий прийом з нитками зробить всі стіжки рівномірними, нитки не будуть заплутуватися і скручуватися.

В процесі вишивання бісером своїми руками на стіжки доводиться значеа вагова навантаження. Це може привести до провисання малюнка, деформації тканини. В даному випадку допоможе надання жорсткості полотна з вивороту. Можна застосувати термоклейові прокладку (флізелін). Також провести закріплення вишивки в рамі методом натяжки шнуром або бавовняною ниткою №10.

Схеми вишивки: замовити і бездоганно виконати.

Досвідчені умільці знають, що тонка робота вишивальниці не терпить поспіху. Чим більш обдумано будуть всі дії, тим краще вийде виріб в цілому. Наприклад, для швидкості виконання допоможуть позначки на схемі вже вишитих фрагментів. Закреслювати такі ділянки краще простим олівцем, адже через деякий час схема може ще знадобитися. З цією ж метою можна зробити кольорову ксерокопію ескізу.

Коли вже виконана вишивка схеми гарної якості, часто виникає необхідність проутюжить готовий виріб. Твір обертають лицьовою стороною вниз, розгладжують на білій махрової тканини. Праска розігрівають до середньої температури, і з обережністю гладять.

Якщо правильно вибрати якісні схеми вишивки, замовити їх не складе труднощів. Чим краще і цікавіше ескізи, тим більша їх кількість хочеться вишити. Для оперативності процесу декорування виробів хрестиком рекомендують використовувати метод парковки. Потрібно заздалегідь протягнути необхідні відтінки муліне в голки і закріпити в спеціальному утримувачі:

– пристосування можна купити або зробити самостійно;

– наприклад, підійде невеликий шматочок пінопласту;

– посередині наклеюється смуга картону, і наносяться піктограми квітів згідно зі схемою;

– саме по цих позначок і розташовуються всі голки з просмикнутими в них кольоровими нитками.

Нехай процес вишивання бісером своїми руками завжди приносить вам радість!

Comments are closed.