Вишивка золотом і алмазами: схеми, інструменти, матеріали, поради майстринь

Секрети вишивання хрестиком і бісером своїми руками
07.10.2017
Вишивка бісером: набори для вишивання і найважливіші аспекти вибору
09.10.2017

Вишивка золотом, схеми якої значно полегшують виконання, є одним з найважчих видів вишивання. Порівнянна з нею хіба що алмазна вишивка картини, що також пов’язане з великим напруженням сил і витратами на видаткові матеріали.Крім інших і вишивка чорно-біла, схеми якої гарантують успіх затії, виглядає дуже оригінально. Тому монохромні вишивки користуються великим успіхом у рукодільниць.

Всі ці види вишивки вимагають великої концентрації уваги і значних зусиль. Це тонка і трудомістка робота, поспіх в якій може привести до негативних наслідків. Далі – про те, що потрібно знати і вміти, починаючи від матеріалів та інструментів і закінчуючи практичними порадами досвідчених рукодільниць.

Алмазна вишивка картини: матеріал, інструмент і технологічні нюанси.

Ось основний список того, що обов’язково знадобиться для вишивки:

  1. Тканинна основа.
  2. Набір голок.
  3. Нитки.
  4. Набір ножиць.
  5. Набір наперстків.
  6. Інструмент для вимірювання (стрічка або лінійка).
  7. Пяльці.
  8. Нітковдеватель.

Найбільше використовується світла тканина, просто потрібно вибрати найбільш підходящий матеріал. Найпопулярнішими основами виступають:

  1. Канва.
  2. Льон (чистий або з лавсаном).
  3. Домотканого полотна.

А ось головні рекомендації досвідчених майстринь, які допоможуть правильно підібрати інструмент і максимально ефективно його використовувати:

1.Вишивка золотом, схеми яких відрізняються високою якістю, найпростіше виконувати хрестом на професійній канві. Алмазна вишивка картини також виконується на канві, яка буває лляна, бавовняна, шовкова, змішана або синтетична. Вишивка чорно-біла, схеми якої характеризується добротністю, також легше йде, якщо присутній канва з її рівномірним кількістю хрестів на певній ділянці основи. Це властивість канви називають размірностями. Для великих вишивок використовуються розмірності під номерами 14 або 18.

  1. Вибираючи нитки, звертають особливу увагу на їх якість. Вони не повинні залишати сліди на пальцях, якщо нитку потерти. Плюс – краще вибирати першосортні зразки, тоді нитки не будуть псуватися довгий час.
  2. Найзручніші голки мають великі довгасті вушка. Номери голок залежать від щільності основи і конкретного виду вишивки. Зазвичай номера голок відповідають номерам канви.
  3. Використання наперстка відмінно захистить кінчики пальців від небажаних і хворобливих уколів.
  4. Сильно прискорить робочий процес використання набору ножиць. Перші ножиці повинні мати загострені невеликі кінці, ідеально пристосовані для підрізування і висмикування ниток. Другі ножиці середнього розміру з краями, які загнуті для того, щоб нарізати нитки по потрібній довжині. Треті ножиці повинні бути великими, щоб ними можна було швидко відрізати щільну тканину або нитки.

Вишивка чорно-біла: схеми – якісні, виконання – технічне.

Вишивка золотом (схеми) не обходиться без труднощів і вимагає великої уважності до техніки безпеки. Алмазна вишивка картини, як і вишивка чорно-біла (схеми), пов’язані з ризиком для здоров’я. Щоб уникнути неприємностей, необхідно дотримуватися ряду простих правил:

  1. Зберігати голки в ігольниці.
  2. Ніколи не користуватися іржавими голками.
  3. Зберігати ножиці у спеціальному захисному чохлі.
  4. Подбати про хороше освітлення робочого столу. Інакше з часом виникнуть проблеми із зором.
  5. Дотримуватися поставу, щоб корпус розташовувався прямо, а голова була трохи нахилена в сторону вишивки. При цьому ноги повинні спиратися в підлогу. Це забезпечить рівномірний розподіл навантаження на хребет.

Comments are closed.