Кругова вишивка картини з бісеру своїми руками
26.09.2017
Заготовки для вышивки сорочек: вышиванки с традиционными орнаментами
26.09.2017

Ексклюзивно і благородно прикрашають інтер’єр вишукані картини з бісеру, купити всі необхідні матеріали для їх самостійного оформлення не складно. Приклавши старання і приділивши певний час рукоділлю, вишивальниця отримує оригінальний виріб, незвичайний декор. Адже цінність ручної роботи – в неповторності кожної картини бісером, набори для вишивання дозволяють розкрити талант початківцям майстриня.

Коли куплені всі матеріали і правильно організовано робоче місце для рукоділля, залишається вибрати шов, щоб кріпити бісеринки до основи. Схеми великих картин і витончених мініатюр можуть оброблятися в різних техніках. Новачкам в мистецтві бісерної вишивки рекомендують вибирати легкі і практичні шви, наприклад, монастирський або вертикальний.

Як вишити картини бісером (набори для вишивання) «монастирським» швом

Зазвичай практичне знайомство з декоруванням полотен бісером починається з освоєння лінійного шва. По-іншому цей спосіб називають «монастирським» або просто стібком. Дане визначення прийом витонченого рукоділля отримав, завдяки своїй простоті: освоювали майстерність послушницям в монастирях довіряють обрамлення окладів, а також церковного начиння в такий нескладній техніці.

Від майстринь потрібно скрупульозно і ретельно відтворювати ряди, які відзначені на схемі різними відтінками. Коли вишиваються картини з бісеру, купити бажано якісну заготівлю художнього полотна. Повторюється малюнок з метою отримання рівній гладі бісерин, акуратно нахилених під одним кутом.

Якщо проводиться декорування картини бісером (набори для вишивання можна придбати різноманітної тематики і стилю), по техніці виконання «монастирського» шва є такі рекомендації:

 1. Коли виконуються схеми великих картин або мініатюр, на початку роботи голку виводять в правому нижньому кутку першого ряду, закріпивши з вивороту.
 2. Першу намистинку нанизують на голку, яку вводять у верхній лівий кут.
 3. З вивороту голкою проколюють полотно в нижньому правому куточку наступної клітинки канви, щоб вивести голку в вихідну позицію.

За описаною технологією виконуються всі непарні ряди. А щоб перейти на парний ряд, виконують такі дії:

 1. Прикріпивши останню намистинку в непарному ряду, голку залишають на вивороті.
 2. Перехід на наступний ряд здійснюється вертикальним стібком, який виводить голку в верхній лівий куточок першої клітини парного ряду.
 3. Нанизують намистинку, голку вводять в нижній правий куточок.
 4. З вивороту роблять вертикальний стібок, виводять голку на вихідне положення (верхній лівий куточок) наступної клітинки.

Вертикальний шов для обробки схем великих картин

Для оформлення картини з бісеру купити необхідно бісер хорошої якості. З правильно підібраними матеріалами і новачки в рукоділлі зможуть без особливих труднощів декорувати перше полотно. Одна з простих технік – вертикальний шов, який часто використовується для виконання картини бісером (набори для вишивання можна вибрати для будь-якого рівня майстерності). Практичні поради з даного способу:

 1. Розпочати роботу з нижнього куточка клітини, нанизати намистину, ввести голку в основу правого верхнього куточка.
 2. На голку надіти ще одну намистину і ввести голку в нижню ліву частину клітини, яка розташована поруч.
 3. З вивороту зробити стібок і вивести голку в нижній куточок наступної клітинки.
 4. По завершенню ряду, коли обробляються схеми великих картин, перейти на наступний рівень у напрямку вгору. Голку вивести в нижню частину клітини, надіти на неї намистину і виконати стібок в верхню праву точку.

Comments are closed.