Щоб ексклюзивно прикрасити інтер’єр будинку, дизайнери рекомендують вишити картини з бісеру своїми руками. А поціновувачі прикладного мистецтва милуються не тільки чистотою виконання полотен, але ще і розглядають оригінальність способів декорування. Наприклад, дуже цікаво, коли схеми картин для вишивання реалізуються кругової технікою.
Вишивальниці з багатим досвідом роботи стверджують, що вишивати по колу так само просто і легко, як і рядами. А виглядають такі полотна досить незвично. І маленькі, і великі схеми бісером можуть бути виконані в такої неординарної обробці.
Вибір схеми картини для вишивання по колу
Гарна, надихаюча і якісна схема вишивки – успішний початок кожної роботи. Якщо рукодільниця бажає випробувати кругову техніку кріплення бісеру, то вибрати можна з трьох варіантів:
На початку роботи необхідно визначити центральну точку, від якої спіралями буде відтворено малюнок. Якщо виконуються схеми картин для вишивання в кругової техніці, то не обов’язково даний вихідний фрагмент повинен знаходитися в центрі. Більш того, таких точок на полотні може бути кілька, коли обробляються великі схеми бісером. У цьому випадку картина буде поєднувати певну кількість кіл, а найважливіші деталі виразно акцентуються. Досвідчені майстри радять новачкам знайомитися з круговою технікою, вишиваючи одну спіраль.
Починають вишивку з закріплення нитки на виворітній стороні полотна в певному центрі. Потім нанизують першу намистинку, від якої і виробляють наступні спіральки. Діаметри кіл поступово збільшуються, поки не буде досягнутий край полотна. Після цього картину вишивають дугами, щоб заповнити всю схему.
Якщо ж прийнято рішення розмістити на полотні кілька кіл-фрагментів, то основні складності можуть виникнути із заповненням простору між даними частинами. Потрібно поєднати дуги між собою. Роблять це дуже акуратно, щоб лінія стику була непомітною.
Кругова техніка вишивки картини з бісеру своїми руками найчастіше проводиться одним з таких способів: