Фантазійна вишивка бісером (купити набори в інтернет-магазині)
25.09.2017
Схеми великих картин і вибір швів для кріплення бісеру
26.09.2017

Щоб ексклюзивно прикрасити інтер’єр будинку, дизайнери рекомендують вишити картини з бісеру своїми руками. А поціновувачі прикладного мистецтва милуються не тільки чистотою виконання полотен, але ще і розглядають оригінальність способів декорування. Наприклад, дуже цікаво, коли схеми картин для вишивання реалізуються кругової технікою.

Вишивальниці з багатим досвідом роботи стверджують, що вишивати по колу так само просто і легко, як і рядами. А виглядають такі полотна досить незвично. І маленькі, і великі схеми бісером можуть бути виконані в такої неординарної обробці.

Вибір схеми картини для вишивання по колу

Гарна, надихаюча і якісна схема вишивки – успішний початок кожної роботи. Якщо рукодільниця бажає випробувати кругову техніку кріплення бісеру, то вибрати можна з трьох варіантів:

  1. Готовий набір (комплект з схеми, бісеру, голок, ниток). Важлива упевненість в бездоганній якості таких матеріалів, що просто необхідно для кругової вишивки.
  2. Роздруківка схеми на папері. Дана пропозиція не зовсім підходить для початківців, так як потрібно витратити чимало часу і зусиль.
  3. Заготівля вишитій картини. У цьому випадку схема нанесена прямо на тканину. Потрібно переконатися, що малюнок чіткий, яскравий і детальний. Саме цей варіант найкраще підходить, коли вишивають картини з бісеру своїми руками круговим способом.

Як вишивати великі схеми бісером по спіралі

На початку роботи необхідно визначити центральну точку, від якої спіралями буде відтворено малюнок. Якщо виконуються схеми картин для вишивання в кругової техніці, то не обов’язково даний вихідний фрагмент повинен знаходитися в центрі. Більш того, таких точок на полотні може бути кілька, коли обробляються великі схеми бісером. У цьому випадку картина буде поєднувати певну кількість кіл, а найважливіші деталі виразно акцентуються. Досвідчені майстри радять новачкам знайомитися з круговою технікою, вишиваючи одну спіраль.

Починають вишивку з закріплення нитки на виворітній стороні полотна в певному центрі. Потім нанизують першу намистинку, від якої і виробляють наступні спіральки. Діаметри кіл поступово збільшуються, поки не буде досягнутий край полотна. Після цього картину вишивають дугами, щоб заповнити всю схему.

Якщо ж прийнято рішення розмістити на полотні кілька кіл-фрагментів, то основні складності можуть виникнути із заповненням простору між даними частинами. Потрібно поєднати дуги між собою. Роблять це дуже акуратно, щоб лінія стику була непомітною.

Популярні шви для кругової вишивки картини з бісеру своїми руками

Кругова техніка вишивки картини з бісеру своїми руками найчастіше проводиться одним з таких способів:

  • рядкової шов ( «назад голку»). Одним стібком кріпиться одна бісерина. Коли виконуються схеми картин для вишивання таким способом, намистинку нанизують на голку, яку вводять в тканину відразу за бісеріну. Голку виводять на лицьову частину, залишаючи ділянку для закріплення другий намистини. Нанизують другу бісеринку, голку вводять в тканину між другою і першою бусинкою;
  • шов є щільним і жорстким. Якщо обробляються великі схеми бісером по даному способу кріплення, то намистинки прикріплюються до тканини міцно і надійно. Кожна бісеринка при цій техніці пришивається до полотна двічі;
  • арочний шов виконується так, що одним стібком захоплюється відразу дві намистини. Потім голка виводиться між першою і другою бісеріну, протягується повторно тільки в другу намистинку. Такий вид шва забезпечує досить вільний, нещільний вишивку.

Comments are closed.