Виправлення помилок при вишиванні хрестиком, бісером
15.01.2017
Вишивка з бісеру зі схемами: як прискорити процес рукоділля
15.01.2017

У народі кажуть, що хата без рушника, немов сім’я без дітей. І, не дивлячись на всі зміни в сучасному суспільстві, початок сімейного життя незмінно супроводжують рушники. Так це було і в минулі століття, і традиція, безсумнівно, буде передана майбутнім поколінням. Схеми вишивки рушників допомагають створювати не тільки красиві атрибути для весільного торжества, але і самобутні обереги сімейного щастя.

Умільці можуть вишивати найрізноманітніші рушники бісером, схеми можна вибрати з будь-яких смаковим уподобанням. Досвідчені майстри народного ремесла радять дівчатам, які вже підібрали схеми вишивки бісером, рушники вишивати з хорошими думками і надіями. І тоді вишите полотно буде і предметом гордості нареченої, і оберегом міцної сім’ї.

Ручна вишивка – найсильніша

За народними переконаннями, є три найдивовижніших події в житті людини: народження, створення сім’ї і перехід в інший світ, до предків. І для кожного з цих випадків створювалися особливі рушники. Найбільше вражає різноманітність весільної вишивки. Традиційно рушники супроводжують всі етапи поєднання молодої пари: сватання, заручини, приготування короваю, благословення молодих і вручення їм подарунків.

Вишитими полотнами позначали сватів або подавали на них хліб – це означало згоду дівчини і її батьків на пропозицію нареченого. Пов’язуючи рушником руки молодих, старший весільний староста примовляв, що це не вузол в’яжеться, а пов’язується слово. Тобто заручення вважалося таким, що відбувся, як би набирало юридичну силу.

Схеми вишивки рушників дозволяють створити необхідні атрибути і для сучасного одруження в РАГСі, і для вінчання в храмі. В основному вишивають такі вінчальні рушники бісером, схеми яких визначаються призначенням полотен:

– Один – під ноги;
– Один – союзний, для зв’язування рук;
– Два – для ікон;
– Один – для Святого Письма;
– Один – для короваю.

Весільні рушники: призначення і символічне значення

Для полотна під ноги особливо ретельно підбираються схеми вишивки бісером, рушники ці мають значення сильного оберега. Розстеляють полотно свідки, а молоді стають на центральну частину, яка являє собою біле простір без візерунків. Звертають увагу на те, хто перший на рушник ступає, – саме той буде головним у сім’ї.

Під час вінчання священик з’єднує руки молодих рушником – освячує їх союз. Цей атрибут символізує нерозривність духовного єднання сім’ї, вірність і прихильність. На таких полотнах вишивають:

– Словесні побажання любові і благополуччя, щастя і довголіття, лебедину вірність;
– Пари птахів;
– Кільця;
– Квіткові мотиви.

Повінчатися молодят батьки зустрічають короваєм на чудовому рушнику. Вишивають на ньому пари голубів або жайворонків. Схеми вишивки рушників цього виду містять різноманітні поєднання рослинних і геометричних узорів, кільця і ​​побажання.

Своїми особливостями характерна вишивка під ікони. Для цього створюються окремі рушники бісером, схеми яких мають відмінності для нареченої і нареченого. Є загальні орнаменти – наприклад, виноградні листочки і грона ягід, які містять схеми вишивки бісером. Рушники для чоловіка розшиває листям дуба і жолудями, символізуючи силу і твердість. А жіночі візерунки – це калина як позначення жіночого начала і продовження роду, а також лілії, які символізують красу і любов.

Вишивання всіх весільних рушників бажано починати з певною молитви – для благословення рукотворних виробів і майбутнього щастя сім’ї.

Comments are closed.