Схеми вишивки: готуємося до Яблучного Спаса
15.01.2017
Схеми вишивки рушників: від сватання до вінчання
15.01.2017
Схеми вишивки: готуємося до Яблучного Спаса
15.01.2017
Схеми вишивки рушників: від сватання до вінчання
15.01.2017

У процесі будь-якої роботи помилки неминучі. Від цього не застраховані навіть найдосвідченіші майстри, для яких вишивання хрестиком, бісером – справа кожного дня. І початківцям рукодільниця радять не поспішати розпарювати вишиті фрагменти, якщо виявляються недоліки при виконанні схеми вишивки хрестом. До речі, коли використовується якісна заготовка для вишивки хрестиком, то будь-які огріхи зустрічаються вкрай рідко.

Щоб знизити ймовірність помилок при роботі з допоміжними матеріалами можна застосовувати маркери для полотна. Також нерідко практикується закреслення вишитих фрагментів на схемі. Важливо періодично звіряти виконані ділянки із зображенням. Однак уникнути дрібних помилок практично неможливо – і це не зменшує цінність ручної роботи.

Виправити або залишити вишивку як є

Вишивальниці зазвичай вимогливі до себе, і мало хто з них може допустити помітну помилку в процесі рукоділля. Грубі помилки, беззастережно, вимагають виправлення. Але бувають і настільки непомітні недоліки, що не варто витрачати час на їх усунення. Іншими словами, можна виділити дві категорії помилок:

– Несуттєві;
– Істотні.

У першому випадку огріхи настільки маленькі, що жодним чином не можуть зіпсувати загальне враження від виробу. Наприклад, на тлі з плавним перетіканням колірних відтінків одна клітинка вишита не по схемі. Вишивання хрестиком, бісером – процес творчий, і рукодільниця виконує в ньому роль головного творця. Варто поглянути на дрібну помилку як власне трактування, індивідуалізацію схеми вишивки хрестом. Тепер-то вже точно можна буде сказати, що робота виконана в єдиному екземплярі! І вишивальниця заощадить час, не відволікаючись на дрібниці.

Інша справа, якщо заготовка для вишивки хрестиком виконується з істотними помилками. Наприклад, змінюється напрямок верхніх стібків в хрестики. В результаті готовий виріб буде виглядати неакуратно. Також істотними є огріхи, допущені в симетричних орнаментах, коли потрібне точне повторення фрагментів.

А саме відповідальне – це правильність вишивки осіб людей. Адже через одного некоректного хрестика ангельське вираз може перетворитися в неприємну гримасу. Такі помилки, безумовно, вимагають усунення.

Робота над помилками вишивки

Помітивши помилку в виконаному візерунку, рукодільниця аналізує, чи можна її усунути. Переважна більшість помилок виправляється, хоч і потребує певного часу. Зазвичай виконують такі дії:

1 Для початку знадобляться ножиці з довгими загостреними лезами ( «цапелькі»), якими слід підрізати неправильні стежки. Цей інструмент дуже корисний всім, для кого вишивання хрестиком, бісером стало серйозним заняттям.
2 Підтяті нитки підчіплюють голкою і прибирають фрагменти, які вибиваються з обраної схеми вишивки хрестом. У разі залишків на тканини маленьких елементів відшмагати ниток їх видаляють за допомогою клейкої стрічки (скотча).
3 За допомогою голки поправляють нитки полотна, повертаючи рівномірність структури тканини. Таким чином, заготовка для вишивки хрестиком знаходить первинний вигляд, а від неправильних стібків і сліду не залишається. Очищений фрагмент можна вишивати заново.

Починаюча рукодільниця повинна бути готова до того, що деякі недоліки усунути неможливо. Наприклад, відрізаною тканини недостатньо для завершення роботи. Або для розмітки на полотні використовувався олівець, сліди якого ніяк не випрані. Такі неприємності трапляються, потрібно постаратися зберегти оптимізм і сприйняти їх як помилки, на яких вчаться.

Comments are closed.