Схеми вишивки рушників: від сватання до вінчання
15.01.2017
Заготовки для вишивки бісером сукні – оригінальний весільний наряд
15.01.2017

Вишивання – прекрасне хобі, яке приносить багато радості рукодільниця. Крім того, це прекрасна можливість створювати неповторні і цінні подарунки близьким людям, а іноді і отримувати додатковий заробіток, вишиваючи на замовлення. Тому, вибравши якісний бісер, схеми, вишивальниці зазвичай прагнуть якомога швидше завершити роботу.

Виконання візерунків з бісеру зі схемами проводиться значно легше, ніж без допоміжних матеріалів. І все ж досвідчені майстрині намагаються надати своїй праці ще більшої швидкості, застосовуючи для цього різні прийоми. Щоб швидше вишити масштабні сюжетні картини або фантастичні квіти з бісеру, схеми яких сподобалися умільці, можна використовувати перевірені часом практичні поради.

За роботу – обома руками

Майстри підрахували, що вишивання обома руками допомагає збільшити швидкість виконання роботи в півтора, а то і в два рази! Таке вміння вимагає вправності і спеціальних пристосувань. Без верстата для вишивання даний метод застосувати не вийде.

Щоб вишивати обома руками, потрібно натягнути полотно на спеціальну рамку, яка кріпиться на підставку. Технічні особливості процесу:

1 Одну руку постійно тримати знизу під рамкою і перехоплювати голку, виведену на виворіт.
2 Другою рукою незмінно працювати зверху над полотном, щоб вводити голку в певні ділянки канви.

На перших порах ця техніка може відлякати вишивальницю, адже спочатку швидкість вишивання знизиться. Але з часом, відточуючи навик, все швидше майстриня нашиває бісер, схеми переносяться на тканину все більш оперативно. Навіть важко буде перебудуватися і працювати однією рукою.

А який верстат вибрати для такого методу створення вишивки з бісеру зі схемами? Зазвичай це пристосування виготовляють з дерева або пластика. З ним набагато зручніше вишивати великі картини (наприклад, квіти з бісеру, схеми яких передбачають використання великої кількості відтінків). В інтернет-магазинах подібні верстати коштують дешевше, ніж в традиційних торговельних точках. Крім того, в мережі представлено чимало інструкцій, що допомагають створити пристосування своїми руками.

Швидкі голки і методика парковки

Інструмент, який істотно прискорює процес рукоділля, – це двостороння голка. Її відмітні особливості полягають в тому, що отвір (вушко) для заведення нитки знаходиться по центру, а краю з обох сторін загострені. Спочатку робота таким інструментом здається непростий, потрібна практика. Як недолік умільці відзначають, що при цьому способі часто перетирається нитка.

Техніка вишивання двосторонньої голкою відрізняється особливостями, які прискорюють процес вишивання:

– Голку не потрібно перевертати на стороні його
– Робота голкою проводиться зигзагоподібними рухами у канви.

Багато майстрині відзначають, що варто використовувати метод парковки: так набагато швидше кріпиться бісер, схеми вишиваються прискореним темпом. Головне в цій техніці – послідовно декорувати певні фрагменти полотна. Найкраще спосіб підходить для створення вражаючих за розмірами картин з бісеру зі схемами. Народні умільці розшиває неймовірно красиві і насичені фарбами полотна – портрети, пейзажі, квіти з бісеру. Схеми таких вишивок вимагають запасу терпіння і часу, тому для їх виконання застосовують різні прискорюють методи.

Швидкість вишивальниці залежить і від правильності організації робочого простору. При хорошому освітленні і в зручному положенні умільці працюють більш інтенсивно і зберігають своє здоров’я.

Comments are closed.