Інструменти, матеріали та схеми вишивки для початківців
31.05.2016
Оригінальне виконання простих схем вишивки квітів
12.09.2016

Бажаєте порадувати і здивувати близьку людину чудовою вишиванкою, виконаної власними руками? Різні заготовки для вишивки чоловічих сорочок в цій справі виступають незамінним допоміжним матеріалом. Схеми вишитих бісером виробів дозволяють з легкістю виконати самі мудрі орнаменти. На що варто звернути увагу при виборі заготовки для вишивки бісером сорочки?

Перед початком роботи бажано обдумати всі нюанси, особливості вишиванки. Потрібно добре знати колірні переваги чоловіка, якому готується подарунок. Крім того, велике значення мають фасони і матеріал основи, а також символи на вишиванках – кому і які візерунки підійдуть більше.

Яку схему підібрати для вишитих бісером сорочок – вибір орнаменту

Дуже важливо при виборі орнаменту для вишивання сорочки виходити з віку людини, якій вона готується. З давніх часів прийнято декорувати чоловічий одяг такими обробками:

– Молодим хлопцям підходять візерунки, які зображують хміль. Вишивка цієї рослини висловлює молодість і юнацьку безтурботність. Подібні орнаменти прикрашають одяг неодружених хлопців і символізують свободу;
– Для одружених чоловіків віком від 25 до 45 років добре вишити ромбические візерунки. Ці геометричні фігури символізують силу чоловіка, родючість. Поширений орнамент зображує грати з ромбами і променями – це споконвічний чоловічий символ. Серед традиційних орнаментів дуже часто зустрічається вишитий символ сонця (свастика). Це означає сталість руху небесного світила, життєву енергію, могутню силу. Заготовки для вишивки з таким візерунком дозволять не просто декорувати сорочку, але ще і створити сильний оберіг. Традиційно дружини вишивали символ сонця на сорочках чоловіків, які мали вирушити на війну;
– Схеми вишитих бісером сорочок для чоловіків старшого віку бажано вибирати з орнаментами, які включають символи і сонця, і води. Оздоблення такої заготовки для вишивки бісером сорочки висловлює поєднання двох найголовніших стихій, які є основою життя. Сонце при цьому символізується восьмикутної зіркою або квіткою, вода – вигнутою змійкою. Подібний орнамент означає злиття чоловічого начала (Сонце) з жіночим (Вода).

Для чоловіка будь-якого віку сорочку можна прикрасити візерунком із зображенням дуба, дубового листя і жолудів. Це універсальний символ, який виражає мужність і силу. Сорочки-обереги з вишитим дубом охороняють своїх власників від злих сил.

Фасони і тканини

Вишивати сорочку в подарунок чоловікові потрібно з урахуванням його переваг і смаків. Сьогодні можна знайти найрізноманітніші стилі вишиванок:

– Вільні або злегка приталені;
– З коміром-стійкою або відкладним;
– З насиченими різнокольоровими орнаментами або стриманою обробкою білими нитками по білому полотну.

Вибір конкретної заготовки для вишивки потрібно засновувати на те, які кольори і крій сподобаються Вашому батькові, чоловікові, братові чи синові. Також дуже важливий момент – матеріал, з якого виготовлена ​​сама сорочка. Зазвичай схеми вишитих бісером сорочок створюються для прикраси виробів з льону, попліну, бавовни або батисту. У кожної тканини є свої переваги:

1 Льон є довговічним натуральним матеріалом. Тканина чудово вбирає вологу, захищає від ультрафіолету. Лляні вишиванки найдорожчі.
2 Бавовна і поплін відрізняються легкістю догляду. Заготовки для вишивки бісером і готові вироби з цих тканин практично не мнуться. Привертають доступною вартістю.
3 Батист є основою вишуканою і ошатного одягу. Тканина дуже м’яка і тонка, тому дуже мнеться.

Вибирайте кращі варіанти – радуйте себе і близьких чудовими вишиванками!

Comments are closed.