Заготовки для вишивки: яку сорочку вишити в подарунок чоловікові
11.06.2016

Вишивання бісером – новий досвід, нові знання

Багатьох жінок приваблює процес створення оригінальних вишитих виробів: картин, одягу, рушників. За порадою майстрів, не варто відразу братися за складні роботи. Зверніть увагу на схеми вишивки для початківців. Ці допоміжні матеріалипомогают освоїти навик, відпрацювати техніку, щоб вишивання бісером для початківців приносило радість і надихало на подальші досягнення.

Накопичивши практичний досвід, рукодільниця впевнено зможе вибирати схеми вишивки дивовижних візерунків, складних художніх полотен. Умеліци вимогливо підходять до підбору інструментарію, адже від цього залежить, наскільки легким і приємним буде вишивка хрестиком або бісером. Схеми, тканини, канва, нитки, голки та інші приналежності вибираються хорошої якості. Тоді творчий процес буде в задоволення, а талант отримає ідеальні можливості для розвитку.

Різноманітність інструментів

В арсеналі вишивальниці знайдуться різні голки для різних видів вишивання. Для зручності вибирають голку з вушком, через яке без складнощів проходить нитка. Ось якими інструментами найчастіше користуються майстрині:

012-2-tools-materials-and-embroidery-schemes-for-beginners– Голки середньої довжини (розміри 1-10), у яких загострені кінчики і великі вушка, підходять для виконання вишивок вовняними нитками;
– Голки «синель» (розміри 13-26) відрізняються більшою довжиною і товщиною, а також великими вушками і гострими кінчиками. Їх, як правило, вибирають для виконання схеми вишивки для початківців більш товстими нитками або стрічками;
– Голки килимові виробляють з тупими кінчиками. Ними вишивають полотна рівного плетіння, виконують вишивку по канві. Цей інструмент не розщеплює нитки тканини, канви, дозволяє швидко і приємно переносити на готові вироби схеми вишивки;
– Для бісеру використовують спеціальні голки з маленькими вушками. Вишивання бісером для початківців полегшиться, якщо придбай набір таких голок, що будуть вільно входити в отвори дрібних намистин.

012-3-tools-materials-and-embroidery-schemes-for-beginnersШвидко і якісно виконувати вишивки допомагають пяльци. Звичайна їх форма – коло чи прямокутник. Завдяки такому інструменту, полотно буде добре натягнуто. Але при цьому важливо не перестаратися, щоб тканина не деформувалася.

Елементи простих круглих п’ялець – це два пластикових або дерев’яних обруча. Діаметр зовнішнього обруча можна регулювати за допомогою гвинта, залежно від товщини тканини. А прямокутні п’яльці – це рамка, яка складається з двох валиків для розтягування полотна і бічних брусків. Подібні пяльци добре підходять для роботи великої довжини.

Також вишивальниці використовують такі інструменти:

– Ножиці (щоб кроїти тканини – великі, і щоб обрізати нитки – маленькі, краї яких заокруглені);
– Наперсток з металу або пластмаси;
– Сантиметр і спеціальні маркери для вимірювань та розмітки полотна;
– Лупа – для дрібних видів роботи.

Основа чудовою вишивки – якісні матеріали

Якщо вам сподобалися схеми вишивки для початківців, вибирайте і відповідні нитки. Для кріплення бісеру вони можуть бути капронові або шовкові, муліне або напівсинтетичні. Вишивання бісером для початківців і для досвідчених майстрів вимагає міцних, надійних, зносостійких ниток.

Схеми вишивки та канва значно спрощують працю умільці. Канву підбирають за номерами, які визначаються кількістю ниток на відрізку 2,5 см. Цей матеріал буває таких видів:
– Проста одинарна;
– Подвійна;
– Крупноклеточная;
– Килимовий.

Чималу роль для результату роботи грає вибір тканини. Зазвичай використовуються:
– Міткаль;
– Мереживна тканина;
– Тканини полотняного переплетення.
Маючи в арсеналі хороші інструменти і матеріали, рукодільниця вишиває швидко і з радістю!

Comments are closed.