Заготовки для вишивки: яку сорочку вишити в подарунок чоловікові
11.06.2016
Пошкодження або нестача канви при виконанні схеми для вишивання бісером
19.09.2016

Багато майстрині стверджують, що вишивання бісером – це простіше, ніж хрестиком. Однак якщо рукодільниця звикла розшивати візерунки нитками, то декорування дрібненькими намистинками може на перших порах здатися досить складним. Для початку можна вибрати прості схеми вишивки і прикрасити їх, поєднуючи хрестики з намистинками.

Подібна змішана техніка буде доречна, коли виконується вишивка картин «Квіти», схеми яких зачаровують витонченістю. Чудово буде виглядати фіалка, орхідея або троянда з бісеру. Схема може бути підібрана в яскравій кольоровій гамі або в стриманих пастельних тонах. До того ж, такий підхід дозволить виготовити дійсно унікальне, ексклюзивний виріб.

Дружба бісеру з хрестиком

Спробувавши вишити картинку змішаної технікою, можна переконатися, що з намистинками працювати нескладно. Для пришивання намистин використовують одну і ту ж нитку на все полотно або певну ділянку. Є можливість розшивати візерунки бісерінамі по рядах, на відміну від необхідності декорувати окремі колірні фрагменти.

Для роботи з мініатюрними намистинами знадобиться спеціальна бісерна голка. Інструмент повинен бути тоненьким і добре загостреним. А стежки, якими пришиваються бісеринки, – це найчастіше напівхрестиком. Головне дотримуватися для них одну і ту ж спрямованість нахилу. Тоді робота вийде акуратною, цілісної і разом з тим об’ємною.

Оригінальні ідеї декорування:

1 Використовувати стеклярус. Як правило, ці намистинки у формі витягнутих трубочок пришивають вже після того, як вишито все хрестики. Наприклад, коли виконуються прості схеми вишивки лілій, стеклярус можна прикріпити по краях тичинок. Таке рішення поглибить малюнок, неповторною стане вся вишивка.
2 Квіти, схеми яких зачаровують рукодільниць, можуть бути вишиті бісерінкамі фрагментарно. Іноді пришивають поодинокі намистинки врозкид. Важливо підбирати добре відкалібрований бісер, щоб, наприклад, троянда з бісеру, схема якої виконується майстринею, виглядала рельєфно, але цілісно.

Особливості змішаної техніки

Якщо рукодільниця вирішила урізноманітнити схему вишивки хрестиком додаванням бісеру, потрібно уважно поставитися до вибору відтінків. При цьому муліне береться певного інструкцією кольору, а бусинки підбираються в тон ниткам. Від даного етапу залежить результат всієї роботи. Радять з обережністю застосовувати для візерунків бісеріни оранжевого і насиченого жовтого кольору. Подібне рішення «заглушить» менш яскраві відтінки малюнка.

Для кріплення намистин використовують звичайні швейні нитки. Головне, щоб вони були міцними, а за кольором відповідали полотну. Краще заздалегідь переконатися, що нитка не буде помітна крізь бісер. Для цього тесту потрібно пришити кілька бусинок на куточок тканини.

Пильна увага звертають і на тканинну основу:

– Для пришивання бісеру зазвичай вибирають ровнотканое полотно;
– Якщо ж прості схеми вишивки виконуються на канві, то бажано віддати перевагу не одинарної, а з двох ниток.

Як правило, для змішаної техніки використовують бісеринки середнього розміру. Не варто вибирати занадто великі намистини – вони деформують малюнок, будуть витісняти один одного.

Щоб вийшла рівною вишивка «Квіти», схеми якої обробляються в змішаній техніці, рекомендують застосовувати пяльци або спеціальну рамку. Дані пристосування дозволяють оптимально натягнути тканину і досить щільно пришити намистинки. У цьому випадку буде ідеально розшита орхідея, фіалка або троянда з бісеру, схема якої виконується по незвичайній методикою. Такі ексклюзивні вишиванки дивують і захоплюють!

Comments are closed.