Вишивка схеми сорочки: традиції і сучасність жіночої вишиванки
15.01.2017
Пристосування для вишивання і схеми з бісеру для початківців
15.01.2017

Традиційна вишивка бісером на дитячих сукнях, блузах, сорочках відроджується і процвітає з новою силою. Дітлахи виглядають в таких нарядах особливо святково. До того ж, розшита старовинними візерунками одяг давно визнана сильним оберегом.

Швидко, якісно і з задоволенням декорувати одяг допомагають заготовки для вишиванок дитячі. Можна підібрати матеріали для самих маленьких, щоб створити неповторну сорочку, наприклад, на хрестини. Є можливість купити і для старших деток.Многіх рукодільниць залучає заготовка для вишивки дитячого плаття, яка в швидкості превращатся в оригінальний виріб для стильної малятка.

Сила орнаментів

Чому ж вишиванки вважаються оберегами? Основна сила цього одягу – це древні орнаменти. Старовинні візерунки встановлюють невидимий зв’язок сучасних людей з уміннями, знаннями, вірою предків. Символіка оздоблень покликана залучати позитивну енергію, а від усілякого негативу – захищати.

Традиційні дитячі вишивки (схеми) бувають різноманітними. Дослідниками національних символів встановлено, що на вишиванках для дітей найчастіше зустрічаються два основних види орнаментів:

– Рослинний;
– Геометричний.

Згодом обидва ці види почали комбінувати, спільно вишивати на дитячих сорочках. Нерідко на сорочках з’являється і вишивка тварин. Так само може компонуватись і вишивка бісером на дитячих сукнях.

Відомо, що геометричні візерунки є найбільш прадавніми, мають багатющу історію. А ось рослинні мотиви можна вважати відносно новими. Крім того, геометричним елементам віддавали перевагу на Правобережній Україні, а квітам і рослинам – на Лівобережній.

Заготовки для вишиванок дитячі можна підібрати з будь-яким орнаментом. Для хлопчиків традиційно вишивають певні (чоловічі) символи. І для дівчаток заготовка для вишивки дитячого плаття або блузки декорується своєрідною обробкою. Часто на сорочках для хлопчиків можна побачити візерунки, які означають сонце, стихію вогню. А на сорочках для дівчаток зазвичай вишивають знаки землі, квіти.

Для дитячого одягу наші предки переважно використовували червоні нитки. Згідно з повір’ям даний колір активізує захисне поле навколо малюка, не допускає до нього злі сили. Чорні нитки також використовувалися, хоч і в невеликій кількості. Адже цей колір з давніх часів символізує багатство і силу землі.

Як носити дитячі вишиванки: історія і сучасність

За старих часів вишиті дитячі сорочки хлопчики носили з шароварами, а дівчатка – з спідницями. Часто наряд доповнювався поясом. Головні вимоги для цього одягу:

– Достатня довжина;
– Вільний крій, який не обмежує рухів.

Дуже цікавий історичний факт: для діток до трирічного віку сорочки перешивали з дорослої одягу. Полотно таких сорочок ставало більш м’яким, ніж нове, і для тіла малюка така тканина була приємніше. А, крім того, батьки були впевнені, що таким способом посилюється захист дітей від недобрих поглядів і зловмисників.

Мами самостійно створювали вишиванки для дітей. І хоча сьогодні можна купити будь-який одяг в магазині, але виконана своїми руками вишивка бісером на дитячих сукнях, сорочках – найцінніша. Тому умільці з великою радістю і натхненням розшиває заготовки для вишиванок дитячі. А дітки із задоволенням носять такий одяг з джинсами або в поєднанні з костюмами. Заготівля для вишивки дитячого плаття – відмінний матеріал, щоб реалізувати ідею створення оригінального образу юної модниці.

Схеми з бісеру для дітей дуже допомагають креативним і турботливим дорослим!

Comments are closed.