Заготовки для вишиванок дитячі: вибираємо орнамент
15.01.2017
Вишивка бісером картини повна зашивання: тонкощі виконання
15.01.2017

Рукоділля – вабить і загадковий світ, який тягне можливостями розкрити таланти і скрасити будні створенням вишуканих виробів. Варто один раз підібрати і виконати схеми з бісеру для початківців, і натхнення для нових досягнень тільки посилиться! Багато новачків задивляються на картини для вишивання або на заготовки для вишивки бісером. Умеліци замислюються, які пристосування варто вибрати, щоб процес рукоділля був максимально приємним і результативним.

Для полегшення роботи майстринь існує багато корисних помічників. Можна купити недорогі пяльци або вибрати дорогий варіант пристосування. Головне, щоб матеріал і оформлення подібних виробів були якісними, не приводили до деформації вишивки.

Старі добрі пяльци для вишивки

Вишивання бісером – це старовинне рукоділля, яким супроводжують не менше стародавні пристосування. Одним з традиційних помічників для вишивальниць є тамбур. На сьогоднішній день ці пристосування представлені в найбагатшому асортименті. Можна підібрати різного діаметру і форми. Найчастіше пяльци пропонуються круглі або овальні. Однак в спеціалізованих магазинах можна купити також і квадратні, прямокутні або навіть трикутні вироби.

Дане пристосування складається з двох елементів – більшого і меншого розміру. Між цими половинками натягують і затискають полотно, щоб при вишиванні воно залишалося нерухомим. З п’яльцями набагато зручніше вишивати схеми з бісеру для початківців. І досвідченими майстринями використовуються подібні пристосування, коли вибираються прості або складні картини для вишивання. Стануть в нагоді пяльци і при декоруванні заготовки для вишивки бісером одягу, рушників.

Якщо раніше для виготовлення п’ялець використовувалося в основному дерево або кістку (навіть слонова!), То сьогодні вони бувають дерев’яні або пластикові:

– Дерево вибирають багато умільці, так як вважають, що з таким матеріалом приємніше працювати. Однак дерев’яні п’яльці часто бувають слабкі, через що доводиться поправляти полотно;
– Пластмаса дозволяє сильно натягнути канву. З цим потрібно бути обережним, адже можна деформувати тканину.

Верстати і рамки

Для любительок масштабних робіт – вишивання картин вражаючих розмірів – корисним буде верстат для вишивки. Дане пристосування відрізняється досить складною конструкцією. Є види, які можна поставити на підлогу, інші ж встановлюються на стіл або диван. У магазині верстат коштує недешево. Зате в мережі представлено багато майстер-класів по самостійному виготовленню такого виробу.

Гобеленова рамка нагадує верстат, але не має ніжок. Це пристосування допомагає вишивати і нитками, і стрічками, і спробувати схеми з бісеру для початківців. За бажанням її можна купити або зробити самостійно. Така рамка буде корисною при виконанні картини для вишивання або ж заготовки для вишивки бісером рушника.

Ку-Снап (Q-Snap) – це рамка з пластикових трубочок. Полотно на ній закріплюють з чотирьох сторін за допомогою кліпсів. Пристосування дуже легке, зручне для зберігання і транспортування. Q-Snap бувають різних розмірів, при цьому з двох виробів (наприклад, 11х11 і 17х17) можна самостійно скомплектувати окреме пристосування (розміром 11х17).

Робота з ку-Снап проста і приємна:

1 Покласти канву на рамку.
2 Обережно притиснути тканину зажимами.
3 Відрегулювати натяг тканини затиску. Для посилення натяжки кліпси повертають назовні, а для ослаблення – всередину.

Цікаві і зручні пристосування роблять більш насиченим і яскравіше світ рукоділля!

Comments are closed.