Схеми вишивки рушників: корисні поради з вишивання
15.01.2017
Заготовки для вишиванок дитячі: вибираємо орнамент
15.01.2017

Традиційний одяг українки – вишита сорочка – не перетворилася на музейний експонат, а навпаки, здобула всесвітню популярність. І молоденькі панночки, і елегантні пані знають, що розшита візерунками блузка виглядає модно і стильно. Тому умільці все частіше цікавляться, які вибрати схеми вишивки хрестом або схеми з бісеру для декорування одягу.

Відомо, що вишивка схеми сорочки дозволяє не тільки створити вишуканий предмет гардероба. Орнаменти можуть містити в собі традиційні символи, завдяки яким вишиванка стане оберегом. Крім того, для кожної частини України властиві свої типи візерунків. І вишивальниць знадобляться знання про те, яка обробка характерна для того чи іншого регіону.

Кольори і орнаменти

Сучасні українські умільці недарма можуть створювати шедеври рукотворного мистецтва, які цінуються в усьому світі. Адже традиція вишивання у нас дуже давня. І за старих часів, і сьогодні найпоширенішим кольором полотна, на якому вишивали сорочки, є білий. Крім того, дуже часто шили і шиють вишиванки з нової тканини, такі вироби виходять сіруватими або кремовими.

Носити білу вишиту блузку можна і в будні, і в свята. Цей колір підходить будь-якому віку. Сорочки добре поєднуються як з джинсами, так і з ошатними спідницями. Вишиванки із нефарбованого полотна зручні, прості в догляді.

Сьогодні дуже популярна чорна вишиванка. А для наших предків подібний одяг символізувала печаль і скорботу. Стилісти рекомендують під червоний колір візерунків такий вишиванки підібрати відповідну помаду – і образ буде яскравим, що не похмурим.

Цікаво, що вишиванки синього кольору носили або жінки у віці, або дуже юні дівчатка. А дівчата на виданні одягали вишиванки світло-блакитного відтінку. Сьогодні на такі тонкощі не звертають уваги, тому схеми вишивки хрестом або схеми з бісеру можуть бути вишиті на будь-якому полотні. Так, дуже святково і яскраво виглядає вишивка схеми сорочки на червоної тканини.

Традиційні орнаменти ділять на 3 види:

– Геометричний;
– Рослинний;
– Зооморфний (зображення тварин).

Одна вишиванка може поєднувати всі ці візерунки. А за колірним рішенням орнамент буває:

– Одноколірний (характерний для Полтавщини та Чернігівщини);
– Двоколірний (поширений на Київщині і Поділлі);
– Багатобарвний (традиційний для Буковини, Гуцульщини, Закарпаття).

Скільки земель, стільки візерунків

Прикрашена традиційними орнаментами вишита сорочка, не тільки вражає красою. Візерунки ще й «розповідають» про те, яку частину України представляє вишиванка. Відмінні особливості:

– Для центральних областей характерне поєднання червоних ниток з синіми або чорними. В обробці комбінуються візерунки з виноградної лози, шишок хмелю з квадратами, ромбами;
– Вишивка південних районів нагадує орнаменти центру, але до квітів ще додається жовтий. Виконується хрестом або напівхрестом;
– На східних землях вишивали декількома техніками, застосовуючи різнокольорові щільні нитки. Рослинні і геометричні візерунки виглядають рельєфно, яскраво. Подібні схеми з бісеру допоможуть створити обробку, що красиво підкреслить лінію грудей;
– В північних районах перевагу віддавали червоному, насичено-коралового кольору орнаментів. Вибравши такі схеми вишивки хрестом, можна створити неймовірно привабливу і ніжну блузку;
– Західна Україна, зокрема Львівщина, вражає різноманіттям узорів. Майстрині майстерно комбінують різні види орнаментів.

Сьогодні вишивка схеми сорочки вибирається жінками по індивідуальних переваг. Адже головне – гармонія зовнішнього образу і душевного стану.

Comments are closed.