Вишивка бісером: схеми і підбір матеріалів
15.01.2017
Вишивання бісером ікони: особливості творчого процесу
15.01.2017

У жіночому гардеробі суконь багато не буває! А розшиті бісером вироби ніколи не виходять з моди, підкреслюють стильність і жіночність. Якісні заготовки для вишивки бісером сукні дозволяють створити витончений наряд дуже швидко.

Різноманітні схеми вишивок сукні вражають витонченістю, елегантністю. Якщо підібрана хороша заготовка сукні, бісер та інші матеріали, то робота умільці спирається і приносить удовольствіе.А готові вироби можуть стати оригінальним і цінним подарунком для родичок, подруг. Крім того, вмілі майстрині можуть виконувати вишивку на замовлення, така справа забезпечує приємне проведення часу і матеріальну вигоду. Все це – вагомі причини, щоб навчитися створювати вишивку бісером на плаття.

Що потрібно для вишивання бісером сукні?

Найважливіше в роботі над декоруванням сукні – використовувати якісний бісер. Цей матеріал забезпечує не тільки красу створюваного наряду, але і його довговічність. Перед застосуванням намистин їх бажано протестувати:

– Кілька бісерин замочують у воді на півгодини. Потім викладають на білу тканинну серветку. Таким способом перевіряється, чи не зійде чи фарба з намистин при пранні;
– Невелика кількість різнобарвного бісеру тримають під сонячними променями близько тижня. Так можна з’ясувати, чи не буде вигоряти вишивка.

Щоб візерунок виглядав чудово і кріпився надійно, необхідно використовувати міцні нитки. При цьому вони повинні бути тоненькими, за кольором підходити під основу заготовки для вишивки бісером сукні. Умільці радять віддавати перевагу таким видам ниток:

– Бавовна-лавсан;
– Льон-лавсан;
– Капрон.

При виконанні схеми вишивок сукні рекомендують закріплювати першу і останню бісерину в кожному ряду подвійними стежками. Щоб була бездоганно декорована заготівля сукні, бісер не повинен звисати або, навпаки, занадто натягатися. Для цього виду рукоділля використовуються тонкі голки, які легко проходять в отвори мініатюрних намистин.

Як вишивати і доглядати за вишитим платтям

Перш ніж приступити до роботи, важливо переконатися, що робоче місце добре освітлене і дозволяє вишивати в зручній позиції, не навантажуючи очі і спину. Для зручності краще розподілити бісер по окремим маленьким ємностей. На початку процесу визначають вид шва, яким будуть прикріплюватися бісеріни. Найчастіше рукодільниці вибирають:

1 Найпростіший спосіб – «вперед голку». Стежками утворюються пунктирні лінії, тобто між намистинками є відстань. На лицьовій частині вишивки довжина стібка дорівнює бісеріне, а на вивороті стібки повинні бути коротше.
2 Великою популярністю серед майстринь користується «монастирський» шов. При його виконанні шиють половину хрестика – по діагоналі проводять нитку з нижнього куточка клітинки в верхній. На вивороті виходять стежки по вертикалі.
3 Заготовки для вишивки бісером сукні можуть декоруватися і стебельчатим швом. Для цього голка з ниткою протягується через дві намистинки і протягується на виворіт за останній, а виводиться між ними. І знову голка проходить через бісерину № 2 і нанизує наступну.

Прекрасно буде виглядати вишита заготівля сукні, бісер на якій прикріплено досить щільно, а тканину в області вишивки залишилася рівною, чи не стяглася. Після того, як виконані схеми вишивок сукні, готовий виріб вимагає акуратного догляду. Прання проводиться дуже делікатно, без тривалого замочування і застосування агресивних миючих засобів. Також важливо бути уважним при прасування – не використовувати дуже високих температур і не прасувати саму вишивку бісером.

Comments are closed.