Як вишити картину: схема – початок улюбленої справи
15.01.2017
Вишивка картин: виконуємо акуратно і чисто
15.01.2017

Традиційні чоловічі вишиванки

Заготівля для вишиванки чоловіча допоможе створити найкращий подарунок для близької чоловіки. Якісна заготовка для вишивки сорочки робить роботу умільці приємною, легкою та швидкою. А різноманітні схеми з бісеру гарантують, що вишитий виріб буде ексклюзивним.

Українські вишиванки не виходять з моди вже кілька століть. Такий одяг можна надіти в будь-якій країні світу – і вона підкреслить почуття стилю свого власника, висловить патріотизм. До того ж, ручна вишивка цінується дуже високо, і знамениті дизайнери дуже часто використовують цей декор для своїх колекцій. А в різних місцевостях України склалися свої традиції вишивки чоловічих сорочок.

Вишиванки центру України

Для вишивок Київщини характерним є рослинно-геометризованний орнамент зі стилізацією виноградних грон, листя хмелю, ромбів, квадратів. Основні кольори вишивок:

– Білий;
– Червоний (кораловий);
– Відтінений чорний;
– Синій.

Особливості фасону традиційних чоловічих сорочок Київщини та західної Полтавщини:

– Низький комір-стійка;
– Широкі прямі рукави, іноді зібрані в манжети;
– Біля шиї сорочки пришивались 2 петлі, через які просмикувався або чорний шовковий шнурок, або червона шовкова стрічка.

014-2-preparation-for-embroidery-men-traditional-embroidered-shirtsОбрана заготовка для вишиванки чоловіча може мати комір-стійку як традиційний елемент фасону сорочки центральної України. Заготовка для вишивки сорочки вишивається геометричними або рослинними візерунками. Схеми з бісеру вибирають, в залежності від смакових уподобань чоловіка, його віку, призначення вишиванки.

Традиційно комірці сорочки для старшого віку вишивали сірими нитками, а для молодих – червоними і синіми. Також на сорочці для літніх людей вишивали зазвичай тільки комір, а спереду і на рукавах прикрашали лише невеликими мережками. А для парубків багатими візерунками розшивали і передню частину вишиванки, і комір, і манжети.

Різноманіття вишиванок західної України

Різноманітні традиції вишивання склалися на Заході України. Відмінні риси чоловічих сорочок:

– Покуття – перевагу темно-зеленому, жовтому, чорному і червоному кольорах;
– Гуцульщина – вишивка червоними або синіми нитками, рідко зустрічається чорний і зелений шовк. Сорочки носять навипуск, підперезуючись широким ременем;
– Бойківщина – вишивка розміщується на грудях у вигляді півкола. У кожному селі цієї місцевості на схилах Карпат закріпилися свої особливості створення вишиванок;
– Закарпаття – різні техніки виконання мотиву «зигзаг». Різноманітні поєднання відтінків з виділенням одного – домінуючого – кольору;
– Лемківщина – коротка лляна або полотняна сорочка заправляється в штани. Вишивається комір-стійка і рукави.

Традиції Слобожанщини

На Слобожанщині матеріалом для вишиванок традиційно обирали грубе лляне домоткане полотно. Заготівля для вишиванки чоловіча з натуральної тканини – це відмінна основа для оригінального виробу. Заготівля для вишивки сорочки високої якості порадує рукодільницю полегшенням процесу вишивання.

Докладні схеми з бісеру дозволять легко вишивати самі хитромудрі візерунки на грудях, комірі, манжетах. Для слобожанських чоловічих сорочок характерно використання синіх і червоних ниток. За фасоном ці вишиванки нагадували полтавські – з прямими рукавами і низьким коміром. А до кінця 19 століття з’явилася сорочки з плечовими вставками у вигляді трикутного клина, який розширювався до коміра.

Сучасна чоловіча вишиванка, створена вмілими руками майстрині, – це поєднання багатьох традицій і актуальною моди.

Comments are closed.