Заготовка для вишиванки чоловіча: традиційні види вишитих сорочок
15.01.2017
Вишивання бісером: як облаштувати робоче місце рукодільниці
15.01.2017

Картини з бісеру – краса і не тільки

Вишивка картин – захоплююче заняття і для досвідчених, і для початківців рукодільниць. Якщо у вас є якісні набори для вишивання бісером, робота буде сперечатися і незабаром створиться неповторний шедевр рукотворного мистецтва. Картини з бісеру вишукано і стильно прикрасять інтер’єр, стануть чудовим подарунком. Щоб результат вийшов чудовим іне довелося витрачати великих зусиль на приведення готової вишивки в належний вигляд, бажано виконувати роботу максимально чисто.

Не тільки для вишивки бісером картини потрібно проявляти акуратність. Будь-який виріб, декороване вишитими візерунками, непросто випрати, якщо воно дуже забруднилося в процесі виготовлення. Якщо сильно терти плями, поставлені при вишиванні, можна зіпсувати всю роботу – пошкодити нитки, деформувати полотно, порушити кріплення бісерин. Акуратність – це вірний супутник ідеальної вишивки!

Чистота під час роботи

Якщо ви використовуєте схеми для вишивання, це значно полегшує процес рукоділля. Однак нанесені на папір схематичні інструкції з часом мнуться, протираються на місцях згинів, можуть розірватися. Тому бажано заздалегідь подбати про захист даного допоміжного матеріалу:

1 Зробити кольорову копію схеми вишивки картини.
2 Місця згинів із зворотного боку схеми, по якій виконується вишивка картин, проклеїти тонким скотчем.
3 Схему, з якої ведеться робота, помістити в прозорий файл.

013-2-embroidery-paintings-perform-neat-and-cleanВідмінно допомагають при роботі якісні набори для вишивання бісером, істотно полегшуючи виконання картини з бісеру. При вишиванні з використанням канви є свої секрети акуратності процесу. Якщо застосовується канва великих розмірів, а пяльци при цьому маленькі, то бажано закріпити краю за допомогою маленьких шпильок. Це запобіжить їх забруднення.

При вишиванні хрестиком або гладдю радять мінімізувати дотику до ниток. На кінчиках пальців завжди є деяка кількість шкірного жиру, через що муліне може засалено. Для зберігання ниток використовують спеціальні пакетики або коробочки, щоб матеріал не припадав пилом.

У місцях зіткнення полотна з п’яльцями можуть залишитися відбитки. Не допустити цього допоможе обмотка пялец неширокими смужками з натуральної тканини. Бажано з цією метою застосувати бавовна.

Правильне прання

013-3-embroidery-paintings-perform-neat-and-cleanДля додання свіжості готової роботі може бути застосована делікатне ручне прання. Ще до початку процесу вишивання потрібно перевірити бісер: чи не змивається чи з нього фарба. Для цього кілька забарвлених намистин замочують на півгодини. Потім ці намистинки викладають на білу тканину. З якісного бісеру фарба не повинна змитися. Саме таким матеріалом добре виконується вишивка картин. Також дуже виручають рукодільниць набори для вишивання бісером чудової якості.

Правила прання готових робіт:
– Використовувати делікатні миючі засоби.
– Закріпити всі нитки з вивороту.
– Прати вишивку в неглибокій і широкому посуді.
– Спочатку помістити розправлену тканину на поверхні води і почекати, поки полотно не просочиться. Потім акуратно занурити виріб у воду.
– Замочувати не більше 15 хвилин.
– Якщо залишилися відбитки від пялец на полотні навколо, їх потрібно злегка потерти, не зачіпаючи самої вишивки.
– Плями на вишивці видаляти, промокаючи їх губкою. Можна легенько провести губкою по всій поверхні картини з бісеру, щоб зчистити все забруднення.
– Сушити роботу на горизонтальній поверхні.
– Вишивку хрестиком прасувати з вивороту на м’якому покривалі або махровому рушнику.
Використовуйте поради досвідчених майстринь – насолоджуйтеся приємним процесом вишивання!

Comments are closed.