Вишивка бісером картини повна зашивання: тонкощі виконання
15.01.2017
Заготовка для вишиванки чоловіча: традиційні види вишитих сорочок
15.01.2017

Яке прикраса інтер’єру може бути краще зі смаком підібраних картини? Тим більше, якщо це виріб ручної роботи – вишитий своїми руками. Щоб з легкістю і задоволенням вишити картину, схема повинна бути ідеальної якості.

Сьогодні можна підібрати будь-який стиль і колірне рішення картини, схеми детально інструктують по процесу вишивання. Досвідчені майстри радять, щоб для початку була обрана вишивка схеми картинки – маленької, з мінімумом кольорів. А коли практика вдосконалюється, можна вже братися за полотна значного розміру.

З чого почати вишивку схеми?

Образотворче мистецтво вишивання бісером вимагає посидючості, уважності і натхнення. Навіть майстри з великим досвідом зізнаються, що не завжди можуть виконати велику роботу на одному диханні. Тому якщо приймаються за полотна зі складними малюнками і переливами відтінків, то паралельно можуть виконувати ще й маленькі картинки. Відволікаючись таким способом, можна повністю вишити невеличкий твір і заново надихнутися на завершення масштабної роботи.

Процес декорування виробів бісером помітно відрізняється від вишивання хрестиком. Однак схеми дуже схожі між собою – дуже часто ці матеріали можуть застосовуватися для обох видів рукоділля. Бісер приваблює тим, що створює враження об’ємної і багатобарвним структури зображення.

Найпоширеніша техніка вишивання бісером – церковний спосіб (монастирський шов). Для початку потрібно підготувати необхідні матеріали та приладдя, що допоможуть вишити картину:

– Схема, по якій буде проводитися вишивка;
– Бісеринки різних кольорів відповідно до зображеннями картини (схеми);
– Бавовняні нитки, (за кольором такі ж, як і канва, по якій буде виконуватися вишивка схеми картинки);
– Канва або відріз тканини;
– Ножиці;
– Спеціальна голка для вишивання бісером;
– Рамка, щоб оформити картинку.

Бажано, щоб всі бісеринки були зручно розсортовані і розподілені по пластиковим коробочках. Канву краще натягнути на п’яльці або ж на спеціальну рамку. Потім визначається центр роботи, а також місце для початку першого шва. До речі, дуже допомагають рукодільниця готові набори вишивки бісером. Інтернет-магазини, які спеціалізуються на подібних товарах, надають їх в широкому асортименті.

Деталі натхненного процесу вишивання

Вишивка починається з закріплення нитки. Для цього потрібно:

1 Ввести голку з вивороту нижнього лівого кутка вишивки і вивести на лицьову частину полотна.
2 Протягнути нитку, залишивши невеликий її кінчик з вивороту.
3 Ввести голку в протилежний куток і знову вивести на лицьову частину з лівого нижнього кутка.
4 Повторити 2 або 3 рази.

Щоб легко і правильно вишити картину, схема визначає колір бісерин. Голку виводять з нижнього лівого кутка, надягають намистинку необхідного відтінку і вводять голку в правий верхній куточок. Наступний крок – ввести голку з вивороту в лівий нижній куточок сусідньої клітки. Вибрати бісеринку, як визначає вишивка схеми картинки, і знову ввести голку в правий верхній куточок. Цим способом нашивають намистинки по всьому першому ряду картини (схеми).

А для того щоб перейти на наступний ряд, голку виводять на лицьову частину полотна з правого верхнього куточка верхньої клітини. Якщо нитка закінчується, її необхідно закріпити – переплести між волокнами канви з вивороту вишивки. Цей відрізок нитки повинен складати від 8 до 10 мм.

Готову вишиту картину потрібно прати в трохи теплій воді з додаванням делікатного миючого засобу. Прасують на прасувальної дошки, повернувши лицьовою стороною донизу, вирівнюючи виріб по ширині та довжині. Для оформлення вишивки бісером підійде рамка без скла.

Comments are closed.