Мозаїчна техніка вишивки бісером або алмазами картини
15.01.2017
Тонкощі виконання схем вишивки серветок і скатертин
15.01.2017

Для рукодільниць немає кращого часу, ніж захоплююча робота над створенням неповторного шедевра. Комусь сподобається мініатюрна схема вишивки троянди, а хтось бажає, щоб скоріше була виконана вишивка картини (повна зашивання) великих розмірів. Щоб процес проходив успішно і приносив максимум радості, у майстринь повинні бути під рукою всі необхідні матеріали, інструменти, обладнання.

Великою популярністю користуються вишиті картини своїми руками, схеми яких залучають і досвідчених, і початківців майстриня. Дуже важливо, виконуючи тонку роботу, пам’ятати про правила безпеки. Адже інструменти для вишивання при необережному використанні можуть завдати шкоди, як умільці, так і оточуючим людям.

Інструменти і матеріали для виконання схем вишивки

Перелік інструментів та матеріалів, які застосовуються при вишиванні хрестиком, нескладний:

– Полотно;
– Голки;
– Нитки;
– Ножиці;
– Наперсток;
– Лінійка або сантиметрова стрічка;
– П’яльці.

У більшості випадків майстри працюють зі світлою тканиною полотняного переплетення. Для цього зазвичай вибирають:

– Канву;
– Льон;
– Льон з лавсаном;
– Полотно домоткане.

Найзручніше вишивати хрестиком на спеціально виготовленій канві. Для виробництва даного матеріалу використовують різні волокна: лляні, бавовняні, шовкові, змішані, синтетичні. Розмірність канви традиційно визначається кількістю хрестиків, які виконуються на дюймі тканини. Найпопулярнішими размерностями, наприклад, коли виконується схема вишивки троянди, є № 14 і № 18.

Мудрі вишивальниці, яких захоплює вишивка картини (повна зашивання) великих розмірів, радять пам’ятати про якісному підборі ниток. Вони всі повинні бути чудової сорти, мати рівномірне забарвлення, що не линяти від вологи і не вигоряти від сонця.

Вишиваючи картини своїми руками, схеми яких сподобалися майстрині, голки потрібно підбирати по щільності полотна і товщині ниток. Зазвичай рукодільниці вибирають інструменти з великими продовгуватими вушками. Для зручності, швидкості та безпеки роботи добре використовувати наперсток.

Досить суворі вимоги до ножиць, які необхідні при вишиванні. Бажано обзавестися як мінімум трьома парами цього інструменту:

– Невеликі з загостреними кінцями, щоб акуратно підрізати і висмикувати нитки;
– Середні з загнутими краями, щоб відрізати нитки необхідної довжини;
– Великі, щоб розрізати тканини і мотки ниток.

Картини своїми руками (схеми): уважність – це важливо

Умільці обов’язково потрібно пам’ятати про дотримання правил техніки безпеки. Голками і ножицями користуються обережно, уважно стежачи за їх зберіганням. Навіть якщо виконується нескладна і мініатюрна схема вишивки троянди, необхідно дотримуватися таких правил:

1 Не залишати голку, вколоти в полотно або в робоче крісло. Незалежно від того, чи створюється вишивка картини (повна зашивання) великих розмірів або маленька картинка, голки бажано зберігати в ігольніце.
2 Не використовувати для роботи іржаві голки
3 Коли вишиваються картини своїми руками (схеми), ножиці повинні знаходитися в спеціальних чохлах.
4 Робоче місце необхідно розміщувати в добре освітленій частині приміщення. Якщо денного світла недостатньо, потрібно скористатися звичайною настільною лампою або спеціальною лампою для вишивання (пристосування оснащене прищіпкою для кріплення безпосередньо на п’яльці).
5 Сидіти під час роботи рекомендують рівно і вільно. При цьому корпус тримати прямо, а голову злегка нахиляти до полотна. Ноги спирати ступнями в тверду поверхню, вони не повинні звисати.

Comments are closed.