Картини своїми руками: схеми вишивки, матеріали і техніка безпеки
15.01.2017
Схеми вишивки скатертин – щоб радувати дорогих гостей
15.01.2017

Затишно і приємно проходять чаювання за столом, накритим прекрасно вишитою скатертиною. Схеми серветок з бісеру і схеми скатертин допомагають рукодільниця створити неповторні вироби, незмінно привертають увагу. Варіантів візерунків є маса, кожна майстриня може вибрати собі до душі.

Схеми вишивки серветки, скатертини розробляються для виробів різних форм, в різних варіаціях. Любителі класичних орнаментів часто вибирають візерунки, які вишиваються по периметру. А ті, хто бажає зробити виразним стильний акцент, звертають увагу на схеми вишивки хрестиком скатертини з декоруванням одного фрагмента.

Схеми вишивки хрестиком скатертини: розкішний кут

Неймовірно вишукано виглядають лляні скатертини і серветки з кутовими орнаментами. Багатобарвний пишний кут може поєднувати різноманітні і соковиті відтінки. Така прикраса виглядає чудово, святково. Головне – виконати роботу акуратно і чисто. Для цього умільці стежать, щоб всі верхні стібки були спрямовані в одну сторону. Крім того, не допускається вузликів і перетяжок.

Важливо виконувати візерунок різнокольоровими нитками, однаковими за якістю. Це дозволяє домогтися єдності товщини і рельєфності всіх хрестиків. Досвідчені майстри діляться такими порадами по оформленню кутового фрагмента:

1 Для столу квадратної або прямокутної форми вишивають кутовий візерунок, який розташовується або точно на розі стільниці, або на відстані десяти-п’ятнадцяти сантиметрів від краю столу. Схеми серветок з бісеру бажано підібрати відповідно до візерунком скатертини.
2 Схеми вишивки серветки, скатертини з кутовим орнаментом зазвичай не містять геометричних малюнків. Найкраще для такого декору підходить зображення одного пишного квітки, суцвіття або букета.
3 Після того, як закінчений процес виконання схеми вишивки хрестиком скатертини, можна закінчити оформлення вироби бахромою або в’язаним мереживом. Однак варто зазначити, що і рівно підрубане полотно також виглядає досить витончено.

Особливості схем вишивки серветок і скатертин

Набір майстерно декорованих серветок стане чудовим доповненням до ексклюзивної скатертини. Таку роботу майстрині виконують і для себе, і як оригінальний подарунок. Ніякі фабричні пропозиції не зрівняються з рукотворними шедеврами, які традиційно високо цінуються у всьому світі.

Класичною формою серветки є квадрат. Тому навіть для вишитої круглої скатертини доповнення вишивають квадратні, прикрашаючи узором один куточок. Важлива вимога – вишитий фрагмент повинен займати не більше чверті площі всього вироби. Інакше серветка вийде жорсткою і незручною.

В процесі рукоділля акуратність грає важливу роль. Все краєчки ниток повинні бути ретельно заховані, тоді виконані схеми серветок з бісеру будуть виглядати вражаюче. Не можна допускати, щоб при роботі стягувалося полотно. Схеми вишивки серветки, скатертини переносяться на тканину рівномірно – без провисань і натяжок.

Перш ніж приступати до роботи, рекомендують випрати полотно, щоб уникнути його деформації після декорування. Ще одна практична порада: перед виконанням схеми вишивки хрестиком скатертини перевірити, наскільки якісно пофарбовані нитки. Адже в процесі використання вишитого виробу його доведеться неодноразово прати. Тому краще заздалегідь переконатися, що вибрані нитки НЕ злиняють, візерунки не розійдуться плямами, зіпсувавши загальний вигляд полотна. До речі, для прикраси скатертин найкраще підходить акрилове муліне. Іноді умільці практикують обробку ниток воском.

Comments are closed.