Вишивання бісером: недорого, витончено, оригінально
15.01.2017
Картини своїми руками: схеми вишивки, матеріали і техніка безпеки
15.01.2017

Картини з бісеру або вишукані алмазні полотна – ексклюзивні прикраси стильних інтер’єрів. Процес вишивання по-справжньому захоплює, а умільці невпинно експериментують з різними оригінальними техніками. Вишивка бісером картини може бути реалізована як цікавий спосіб музичного плетіння. Назва методу обгрунтовано тим, що готове полотно, по завершенню роботи майстрині, має вигляд унікальної мозаїки з бісеру.

Примітно, що якщо схема вишивки картини реалізована мозаїчної технікою, то виріб буде відрізнятися високою щільністю. Для роботи у такий спосіб знадобиться чимало старанності і часу, особливо на перших порах. Зате, відзначають досвідчені хазяйки, такий процес заворожує, його неможливо кинути, не довівши до успішного результату.

Мозаїчні картини з бісеру – шедеври ручної творчості

Зазвичай мозаїчну техніку використовують для створення прикрас, аксесуарів своїми руками. Спосіб популярний для плетіння іграшок, декоративних елементів інтер’єру. Картини в такій техніці виходять неймовірно рельєфні, об’ємні. Пейзажі, натюрморти, ліричні сюжети виглядають дуже натурально.

Відмінною особливістю мозаїчної техніки є особливе розташування елементів сусідніх рядів картини з бісеру:

1 Ці деталі не прилягають впритул один до одного, а розміщуються візуально на відстані.
2 Кожну певну частину візерунка розташовують в проміжку, який утворюють бісеринки ряду, сплетеного раніше.
3 Коли проводиться подібне бісероплетіння (вишивка бісером картини), спочатку набирають на голку відразу два рівня бісерин. Рекомендований порядок всіх дій, розташування намистин визначає обрана схема вишивки картини по мозаїчній техніці.

Оригінальні схеми вишивки картин за методом алмазної мозаїки

Багатьох майстринь привертає цікава технологія вишивання стразами, камінням. Така алмазна вишивка відрізняється швидкими темпами виконання роботи. Неповторні схеми виконуються досить просто, з ними чудово справляються початківці вишивальниці.

У алмазної мозаїки є свої незрівнянні переваги:

– Мозаїчні алмазні полотна стійкі до зовнішніх впливів, не вицвітають від сонячних променів;
– Розшиті привабливими стразами картини мають виразну рельєфність і фактуру, є надзвичайно реалістичними;
– Багата кольорова палітра з масою дивовижних відтінків дає можливість для передачі витонченої гри світла і тіней, реалізації ефекту 3D. Картини з бісеру такою характеристикою не володіють.

Для алмазної вишивки важливо придбати високоякісний набір для рукоділля. Починають роботу з обережного звільнення невеликого фрагмента на схемі від клейкої стрічки. Як і в випадку, коли проводиться вишивка бісером картини, стрази для роботи рекомендують розфасувати по окремих ємностей.

Для викладання каменів використовують спеціальний пінцет. Цим інструментом акуратно береться декоративний елемент, який відповідає відтінку, що вимагає схема вишивки картини. Камені необхідно викладати з уважністю і точністю, строго дотримуючись технології. Натискання пінцетом повинні бути легкими, щоб можна було усунути випадкову помилку.

Як правило, алмазну вишивку виконують горизонтальними рядами, слідуючи в одному напрямку. У той же час чимало майстринь воліють викладати камені за кольорами, фрагментарно заповнюючи всю основу. Кожні 2-3 ряди рекомендують акуратно підстригати за допомогою тонкої металевої лінійки. А по завершенню всієї роботи таким же способом дорівнюють краю, щоб фактура картини була однорідною.

Comments are closed.