Схеми вишивки для хлопчиків: створення оберега своїми руками
02.08.2018
Эксклюзивные схемы вышивки: женские сорочки и платья, украшенные мережками
04.10.2018

Є ряд важливих атрибутів, без яких неможливо уявити святкування Великодня. Це красиві кошики з продуктами, приготованими для освячення. Вони виглядають дивовижно, якщо їх декорує великодня вишивка бісером, схеми таких виробів створюють спеціально до найсвітлішого дня року. Дуже радує, що сучасні умільці прагнуть самостійно виготовити такий неповторний декор.

Схеми великодніх вишивок нерідко комбінують з мережками. Даний спосіб прикраси може перетворити будь-який виріб в неповторний зразок народного мистецтва. Коли готуються виконувати пасхальні рушники, схеми вишивки бісером підбирають чудової якості. А додаток мережками дає можливість виробити не просто виріб для одного торжества, а справжнісіньку родову реліквію на кількох поколінь.

Пасхальна вишивка бісером: схеми і дивовижна мережка

Народні майстри знають безліч традиційних технік та різновидів вишивки. Для кожної з них характерні індивідуальні особливості, оригінальний стиль виконання і призначення. Однією з найбільш старовинних, цікавих можливостей для декорування різноманітних речей є мережка.

Такий вид рукоділля відомий давно і поширений в різних регіонах нашої країни. Його відмінні риси – ажурність і надзвичайна витонченість. Тому всі твори з такою обробкою стають вишуканими, урочистими і елегантними.

Цим чудовим декором може бути доповнена великодня вишивка бісером, схеми найчастіше грунтуються на традиційних візерунках. Дане рішення досить незвично, адже, як правило, мережками прикрашаються вишиванки для дорослих і дітей, постільна білизна і скатертини. Схеми великодніх вишивок серветок відмінно підійдуть для такого прикраси.

А ще мережки іноді застосовують замість швів для з’єднань різних деталей одягу. Зазвичай вони шиються на білому полотні білими або ж кольоровими нитками світлих тонів (сірими, рожевими, блакитними). А коли канва кольорова, то вибирають близький до матеріалу відтінок.

Великодні рушники, схеми вишивки бісером серед майстринь сьогодні дуже популярні. І для багатьох рукодільниць цікаво освоєння технік шиття мережок. Речі з такими прикрасами не втрачають своєї актуальності.

Великодні рушники: схеми вишивки бісером і різновиди мережок

За технікою виконання мережка означає вилучення ниток з канви (або горизонтально, або вертикально). Чи не висмикнуті нитки з’єднують між собою різними способами. Так і отримують пучки, з яких створюються візерунки.

Відмінності в техніці, розмірах і рівні складності визначають такі різновиди мережок:

– одностороння або двостороння. У першому варіанті смужки тканини, з якої висмикнули нитки, обробляють тільки з одного боку. Даною вишивкою найчастіше прикрашають одяг в нижній частині. Так само декорується великодня вишивка бісером, схеми її доповнює мережка по краю. Інший варіант передбачає, що смуги полотна з висмикнутими нитками обробляються по протилежних сторонах. Схеми великодніх вишивок можна комбінувати з мережкою у вигляді стовпчиків, що однаково виконуються з двох країв. Ще один спосіб – стовпчики, які шиють в шаховому порядку, дзеркально;

– проста або складна. Першу виконують за допомогою одного технічного прийому, така мережка і є основою для всіх видів сітки. Другу роблять на двох або декількох смугах тканини, з якої витягнуті нитки. Між даними елементами розташоване полотно з невитягнутих нитками. Якщо декорують великодні рушники, схеми вишивки бісером можна поєднувати зі складними мережками декількох різновидів.

Comments are closed.