Особливості заготовки для вишивки бісером вишиванок чорного кольору
04.05.2018
Оригінальні схеми великодніх вишивок і декор мережками
04.10.2018

Кожен українець – дорослий і зрілий, юний і зовсім маленький – повинен мати свою вишиту сорочку. Схеми вишивки для хлопчиків відрізняються унікальними особливостями. Люблячі мами і турботливі бабусі знають, що сорочка з ручною вишивкою є оберегом, захисним тотемом. Заготовка вишиванки для хлопчиків є основою неповторної сорочки.

Сама назва «сорочка» вже має значення першої і потужної ступеня захисту. Найменування вироблено від слова «сорок», що наділяє одяг такою ж кількістю енергій позитивної спрямованості. Схеми вишивки сорочки для хлопчиків традиційно виконуються на викрійці, яка виготовлена ​​на відріз квадратної форми. Дана геометрична фігура нашими предками наділялася божественним змістом. Сторонами квадрата створюється закритий простір, що оберігає власника сорочки від нападок злих сил в навколишньому світі. Застосування старовинних символів для орнаментів чоловічих сорочок слід виконувати обдумано, знаючи певні правила.

Як вибрати орнаменти заготовки вишиванки для хлопчиків

Вибираючи візерунки для хлоп’ячої або юнацької сорочки, варто уважно придивитися до всіх елементів вишивки. Не рекомендується виконувати прикраса дитячого одягу орнаментами, призначеними весільним сорочкам або рушникам. Також і дитячі візерунки не слід зображувати на дорослих вишиванках.

Народні майстри загострюють увагу на тому, що на одязі стародавніх українців ніколи не було квіткових мотивів. Так що при виборі схеми вишивки для хлопчиків і сучасні умільці вважають: краще не шити квіточки на чоловічих сорочках.

Як правило, для старовинних візерунків використовувалися геометричні орнаменти. Заготовка вишиванки для хлопчиків нерідко прикрашається поєднаннями різних ромбів. Ось приклади комбінування цих фігур:

– великі з маленькими ромби гармонійно поєднуються в ритмічні візерунки;

– схеми вишивки сорочки для хлопчиків містять ромбики правильних форм або ж фігурні вставки.

Відмінні риси схеми вишивки сорочки для хлопчиків

Наші предки в якості основи першої сорочечки для хлоп’яти використовували крижмо. У цьому полотні хрестять малюка, і воно наділяється захисними силами. Перша вишитий одяг готувалася на третій день народження хлопчика. Мама прикрашала її простими символами – восьмикутними зірочками. Вони символізували Бога, Сонце, Зорю і вісім сторін світу, вісім архангелів. Крім того, це знак четвертого коліна предків (чотири прадіда і чотири прабабусі, кожному з них – по променю зірки).

Для виготовлення юнацької та дівочої одягу використовували більш складні елементи:

– для дівчат, як правило, квіти з ромбами, що розділені косими хрестами (символізують родючість);

– чоловічі орнаменти в основі містять геометричні фігури, як схеми вишивки для хлопчиків. Зображують поєднання солярних знаків, прямих хрестів, зірок;

– універсальними символами є листочки дуба, що позначають міцність духу. Даний елемент візерунка часто містить як заготівля вишиванки для хлопчиків, так і для дівчаток.

Коли людина ставала старше, вишивка його одягу робилася скромніше. Все рідше застосовували нитки червоного кольору. Замість них частіше з’являлися сині, чорні і білі нитки. До речі, серед основних кольорів народних орнаментів, що містять схеми вишивки сорочки для хлопчиків, називають такі:

– білий (символ світла, чистоти, сили Творця);

– червоний (позначення любові, енергії, Вогню);

– синій (вказівка ​​на стихію Води);

– жовтий (нагадування про Сонце і залучення багатства).

На будь-який смак знайдуться заготовки вишиванок бренду «Золота Підкова» та ТМ «МосМара». Вибирайте!

Comments are closed.