Эксклюзивные схемы вышивки: женские сорочки и платья, украшенные мережками

Оригінальні схеми великодніх вишивок і декор мережками
04.10.2018
Традиції орнаментального змісту схем рушників бісером
04.10.2018

Іноді потребують доповнення схеми вишивки, жіночі сорочки та сукні стануть неймовірно елегантними з мережками. Для їх виконання потрібно підібрати підходящу тканину під пошиття одягу. Адже виконання цього виду декору проводиться висмикуванням ниток з полотна. Виходячи з цього, купується сорочка для вишивання, купити необхідно таку заготовку, з якої нитки нескладно витягнути.

Мережку не вийде зробити на тканинній основі з хитромудрим плетивом. Потрібно виконувати схеми вишивок блузок з таким доповненням на гладких матеріалах (льон, батист, бавовна, шовк). Початківці умільці можуть спробувати свої вміння на канві або мішковині.

Яку сорочку для вишивання купити, щоб прикрасити мережкою

Вибір ниток залежить від щільності основного матеріалу. У минулі часи мережки виконували з волокон, висмикнутих з полотна, на якому вишивали. А в наш час зазвичай застосовуються бавовняні або лляні нитки, ірис, шовк або муліне. Якраз останній варіант підходить найкраще. Для шиття муліне складають в два або три, або навіть чотири рази.

Насамперед визначається колір ниток для роботи. Вибір роблять по особистому смаку і бажанням. Проте, найкраще відвідувати виглядає візерунок, якщо вишивка нагадує по відтінку основну тканину.

Коли прикрашають схеми вишивки жіночі сорочки та сукні, для виконання мережок потрібні такі інструменти:

– гобеленова голка з великим вушком і затупленим кінчиком;

– гострі ножиці для обрізання ниток на канві;

– п’яльці, якщо планується виконання широких мережок.

Якщо виготовляється сорочка для вишивання, купити рекомендується бавовняне або лляне полотно. Перш ніж висмикувати нитки з тканини для мережки, необхідно розмітити ділянку для її виконання. На матеріалах, на яких плануються схеми вишивок блузок, відзначаються розміри ширини і довжини мережки.

Нитки, що потрібно витягати, підрізають. Їх краю загортають навиворіт і закріплюють. Ці «закріпки» робляться двома методами:

1) розрізанням і відновленням ниток тканини. Перед закріпленням ниток потрібно по центру фрагмента, де запланована мережка, розрізати пару ниток. Одну з них витягнути голкою – на 2,5 сантиметра далі від наміченого краю мережки. Нитку вивести навиворіт. А другу нитку витягнути до кордону мережки, протягнути в голку і провести через отвір від першої нитки і далі її шляхом. Нитки, які залишилися, слід акуратно обрізати.

2) «качалочками» – стовпчиками, що вишиваються від 3 до 5 ниток в ширину, пропускаючи одну нитку тканини, по всій висоті мережки. Такими «закріпками» зашиваються обидва краї мережки. Нитки, які закріплюються качалочками і акуратно підрізають, потрібно висмикнути, а обрізані краєчки голкою загнути в сторону основної канви.

Поради по поєднанню мережки зі схемами вишивок блузок

Схеми вишивки жіночі сорочки та сукні неповторно прикрашають, а витончені мережки цей декор доповнюють. Для їх виконання завжди потрібно просуватися зліва направо. Робота повинна триматися вказівним пальцем. А середнім і великим пальцями лівої руки потрібно натягувати вертикальні нитки мережки. Вузлики на робочій нитці не робляться, її край затягується в мережку. Якщо проводиться сорочка для вишивання, купити матеріал для неї підібрати нескладно.

Робочу нитку закріплюють, вивівши навиворіт і пропустивши під стібками. Безліч красивих візерунків мережок прекрасно доповнюють схеми вишивок блузок. Найпростішу техніку називають одинарним прутиком, або пензликом. На цій базі виробляють більш складні візерунки (ляховка, стовпчики, настил, гречка, павучок, козлик, жучок і інші).

Освоювати техніку мережки легко і цікаво, а виглядає такий декор дуже еффектно.і (ляховка, стовпчики, настил, гречка, павучок, козлик, жучок и інші).

Освоюваті техніку мережки легко и цікаво, а Виглядає такий декор дуже ефектно.

Comments are closed.