Пошкодження або нестача канви при виконанні схеми для вишивання бісером

Оригінальне виконання простих схем вишивки квітів
12.09.2016
Вибір ножиць для вишивання і бісер для початківців зі схемами
20.09.2016

Рукоділля – це древній спосіб створювати чудові вироби, вкладаючи в них не тільки кропітка праця, але і частинку душі. Тому вишивальниця не може не турбуватися, якщо раптом трапляються прикрі промахи: прорвана канва або нестача полотна для виконання повної схеми для вишивання бісером. У початківців майстриня, які придбали прості схеми з бісеру, подібні неприємності можуть зовсім відбити охоту до рукоділля. Але досвідчені майстри радять не сумувати, адже навіть складні помилки вишивки зі схемами можна виправити.

Для вирішення проблем, пов’язаних з ушкодженнями тканини для вишивання або недоліком відрізу канви, буде потрібно витратити час. Діяти потрібно акуратно і уважно, тоді виріб можна буде врятувати. Швидше за все, таку вишивку можна буде комусь подарувати або показувати на виставці. Але для домашнього використання виріб згодиться, а досвід по усуненню помилок виявиться корисним для подальшої роботи.

Дірка – для вишивки не перешкода

Дірка на тканини під вишивку – це проблема досить рідкісна, але неприємна. Для її вирішення знадобиться відрізати окремий шматочок такого ж полотна необхідного розміру. Цей клапоть підкладають під ділянку, який пошкоджений, і вишивають поверх даної підкладки. Порядок дій для усунення недоліку:

1 Розпустити стежки, які вишиті навколо утворився пошкодження для розширення відновлюваного фрагмента.
2 За допомогою невеликих гострих ножиць акуратно вирізати пошкоджену ділянку. Краще видаляти клаптик в формі квадрата або прямокутника, який легко буде визначити зі схеми для вишивання бісером. При цьому потрібно намагатися, щоб вирізати шматочок був якомога менше, і стежити за рівністю країв. Це допоможе повторити елемент візерунка, який передбачають складні або прості схеми з бісеру.
3 Для подальшої реконструкції фрагмента вишивки зі схемами відрізати шматочок такої ж тканини, додавши з кожного боку на 5-6 міліметрів більше, ніж вирізаний фрагмент.
4 Розташувати клапоть з вивороту вишивки рівно, щоб повністю закрити виріз. Поверх латки покласти тонкий флізелін і проутюжить. Цей захід потрібна, щоб латка НЕ ​​обтрепиваются з вивороту.
5 Вишивати на лицьовій стороні фрагмент відповідно до схеми.

На жаль, не вистачає канви! Що робити?

Іноді помилки допускаються при розмітці тканини під вишивку. А зауважує їх рукодільниця, коли виконана вже велика частина роботи. При цьому стає зрозуміло, що розташування малюнка на полотні змістилося, вишивка розташовується на канві занадто високо або низько. А саме прикро при такому прорахунку, якщо відрізаного шматка тканини недостатньо, щоб вишити виріб повністю. Винахідливі майстрині пропонують такий вихід для порятунку витраченого праці:

1 Ретельно відміряти розмір якої бракує канви (краще з запасом) під виконання повної схеми для вишивання бісером.
2 Відрізати необхідний шматок тканини, діючи максимально акуратно і точно. Важливо, щоб кордони вишивати полотна і приєднується елемента були бездоганно рівними.
3 Поєднати дві частини так, щоб отвори всіх клітинок канви збіглися. Шматок для приєднання розташувати зверху основного полотна, наклавши один на одного кілька рядів канви для вишивки зі схемами.
4 Наступний етап відповідальний – вишивати складні або прості схеми з бісеру суцільними рядами, приєднуючи додатковий елемент до основного полотну. Навіть якщо по схемі не потрібно виконувати повний ряд, все одно зашивати хрестиками або напівхрестиком всі клітинки. По завершенню з’єднувального процесу матеріалів ці непотрібні стежки можна буде дбайливо розпустити.

Comments are closed.