Вчимося вишиванню: схеми для початківців і вибір інструментів
15.01.2017
Мозаїчна техніка вишивки бісером або алмазами картини
15.01.2017

Талант до рукоділля надихає майстринь на нові відкриття і досягнення. Мало хто з майстриня залишається байдужим до візерунків з бісеру. Тому купити набір для вишивання бісером бажають багато початківці і досвідчені вишивальниці.

Зацікавленість у вишивці доповнюється інтересом до історії і особливостям основних матеріалів для цього виду рукоділля. Також майстрині на початку своєї діяльності замислюються, які купити схеми вишивки і який варто підібрати до них бісер. Сучасний ринок наповнений оригінальними пропозиціями, і можна виконувати вишивання бісером недорого, не навантажуючи сімейний бюджет додатковими витратами.

Традиційне вишивання бісером: недорого або розкішно

Історія бісеру – мініатюрних прозорих намистин – надзвичайно багата. Вперше цей матеріал був створений на Сході, тому і назва має арабського походження. Бусер, або бусра – такі старовинні найменування стеклярусу або підробленого перлів. Умільці на Русі почали працювати з бісером в дев’ятому столітті. Спочатку його використовували для обробки нарядів багатих людей. А з часом, у вісімнадцятому столітті, ці намистинки прикрашали вже і народні святкові костюми.

Європейським центром виготовлення бісеру була Венеція, в яку даний матеріал завезли з Візантії. Ці намистинки були дорогими, а майстри зберігали в секреті технологію їх виготовлення. Пізніше в Богемії (область сучасної Чехії) був винайдений свій спосіб виробництва бісеру з використанням деревної золи. Саме це, так зване «лісове скло», стало більш популярним і доступним, ніж вишукане венеціанське.

Купити набір для вишивання бісером з намистинками чеського виробництва означає зробити правильну покупку. Це золоте поєднання відмінної якості та доступної ціни, щоб забезпечувалося вишивання бісером недорого, але з гарантією прекрасного результату. Високим попитом користується бісер з Японії і Таїланду, однак така продукція коштує дорожче. Подібний матеріал може стати оригінальним подарунком вишивальниці, якщо до нього купити схеми вишивки хорошої якості.

Який вибрати бісер або варто купити набір для вишивання

Умільці дев’ятнадцятого століття вважали за краще використовувати для роботи найдрібніші намистинки, розмір яких був близький до маковим зерняткам. У сучасних магазинах найменший бісер визначено номером 18/0, однак популярними зараз є більші бісеріни. До речі, перша цифра в номері матеріалу позначає, скільки намистин може поміститися на 2,5 см (на 1 дюймі).

Для вишивок бісер найчастіше використовується таких видів:

– прозорий – виготовляють з підфарбованого скла. Його особливість в тому, що на полотнах таким бісерин потрібна підтримка з яскравих намистин;
– прозорий з пофарбованим отвором – виглядає красиво і благородно. Для такого декору необхідний дбайливий догляд;
– прозорий ефектом веселки – додає візерункам притягальний блиск;
– непрозорий – буває глянсовим або матовим. Відрізняється зносостійкістю, яскравістю;
– з металевим блиском – буває напівпрозорим або непрозорим. Може імітувати різні метали;
– двоколірний – з перевитого кольорового скла різних відтінків. Забезпечить виробу неповторну родзинку;
– фантазійний – створюється в цікавих і незвичайних кольорах (меланж, смугастий, плямистий і ін.)

Початківцям рукодільниця простіше купити набір для вишивання бісером з відібраним матеріалом. Якщо ж купити схеми вишивки окремо, то бісеринки підбирати потрібно дуже уважно, перевіряючи їх якість. Тоді принесе радість витончене вишивання бісером: недорого і з упевненістю в чудовому результаті роботи.

Comments are closed.