Як вишити ікону: схема і тонкощі особливої роботи
15.01.2017
Вишивання бісером: недорого, витончено, оригінально
15.01.2017

Витончені вироби ручної роботи, розшиті бісером, виглядають оригінально і привабливо. Тому зацікавленість рукодільниць в навчанні цієї витонченої вишивки постійно зростає. Відвідавши магазин схем вишивки, багато умеліци вирішують осягнути премудрості благородного декорування бісером.

Щоб приступити до роботи у всеозброєнні, бажано заздалегідь підготувати необхідні матеріали з інструментами. Щоб швидко і ефективно освоїти вишивання, схеми для початківців підбираються прості, що дозволяють легко оволодіти технікою рукоділля. Успішне виконання першого вироби стане стимулом для подальшого вдосконалення вмінь. Нові схеми вишивки з’являються постійно, тому кожна наступна робота являє собою цікаве заняття.

Що вибрати в магазині схем вишивки та інструментів

Перелік необхідних інструментів і матеріалів для виконання вишивки бісером складається з таких пунктів:

1 Канва – особлива тканина, яка використовується в якості основи для пришивання бісерин. Переплетення ниток даного матеріалу полегшує процес рукоділля. На канві простіше проводити підрахунок стібків. Часто для вишивання одягу або картини користуються канвою як допоміжним матеріалом. Її укладають поверх льняного або бавовняного полотна, а по завершенню роботи нитки канви акуратно витягують. Для поліпшеного натягу канви на п’яльці її крохмалять. Дану тканину легко придбати, відвідавши спеціалізований магазин схем вишивки та матеріалів для рукоділля.

2 Пяльци – спеціальні рамки для виконання вишивки. Можуть бути різних форм і розмірів. Їх призначення полягає в тому, щоб у майстрині була можливість щільно натягнути тканину основи і зафіксувати її в рамці. Щоб здійснити якісне вишивання, схеми для початківців і п’яльці підбираються уважно. Адже роботи з бісеру мають більш значну вагу, ніж вишивки нитками. Тому пяльци повинні мати міцний закручується фіксатор.

3 Голки – ці інструменти для роботи з намистинками мають відмінні риси. Якщо рукодільницю зацікавили нові схеми вишивки, потрібно підібрати до них відповідні голки. Вони повинні бути тоненькими і володіти маленьким вушком, яке не має права продовжувати краєчок інструменту.

4 Нитки для пришивання намистин підбираються міцні та довговічні. При цьому вони повинні бути тоненькими. Багато вишивальниці воліють використовувати нитки з льону або бавовни з капроном або лавсаном. За кольором їх потрібно підбирати під канву, а вишивати бажано в два складання.

Крім перерахованих матеріалів та інструментів, під рукою потрібно тримати ножиці, лінійку, маркер і лупу.

Нові схеми вишивки: нюанси вибору

Хороший магазин схем вишивки обов’язково надає багатий асортимент матеріалів в різних стилях і з різними рівнями складності. Новачкам бажано братися за роботу, в якій використовується від 5 до 10 відтінків. Потрібно уважно перевіряти якість зображення, умовних позначень та інші деталі.

Досвідчені майстри радять не поспішати починати грандіозне вишивання, схеми для початківців підбирати невеликих розмірів. Краще звернути увагу на спеціальні набори, які складаються з докладною інструкцією, канви і бісеру, що потрібно для конкретного виробу. Зазвичай такі комплекти містять ще й додаткову інформацію про рекомендовані інструментах, підказки для полегшення процесу. Випробувавши свої сили і майстерність на простому декоруванні полотен, рукодільниця зможе підбирати нові схеми вишивки бісером – більш складні по виконанню і значні за розміром.

Comments are closed.