Схеми вишивки рушників для весілля: орнаментальні традиції
15.01.2017
Вчимося вишиванню: схеми для початківців і вибір інструментів
15.01.2017

Всі вишиті бісером картини вражають вишуканістю і надихають витонченістю. А виконані таким способом ікони стають сильним оберегом, наповнюють будь-яке приміщення позитивною енергетикою. Якщо рукодільниця бажає вишити ікону, схема підбирається з особливою уважністю. Процес рукоділля вимагає старанності і певного, натхненного, настрою на таку роботу.

Коли запланована вишивка бісером ікони, купити схему варто найкращої якості. Крім того, повинні бути обрані чудові матеріали від надійних виробників (бісер, нитки, полотно). Зручний варіант, при якому прекрасно виконується вишивка бісером ікони, – набори для рукоділля. У комплект входять все необхідне, бісер відібраний за відтінками, які вимагаються за конкретною схемою.

Вишивка бісером ікони: купити схему для особливого вироби

Цінителі прикладного мистецтва відзначають, що декоровані бісером ікони так само привабливі і піднесені, як і вправні мозаїчні фрески. Ще візантійські і давньоруські храми прикрашала подібна мозаїка. А витончена вишивка мініатюрними намистинками ікон визнана високохудожнім видом декору. Багато майстрині стверджують, що саме в такій справі досягається вершина таланту, а виявлене терпіння винагороджується чудовим результатом.

До виготовлення ікон, гаптованих бісером, є особливі вимоги:

1 Полотно має бути дуже щільним, щоб не допустити деформацій від загальної ваги бісерин.
2 Як правило, якщо є прагнення вишити ікону, схема підбирається не в монохромного гамі. Готовий виріб буде дійсно величним за умови використання безлічі відтінків, а також бісерин, різних за розмірами і текстурі.
3 Коли готується вишивка бісером ікони, купити радять схему, в якій застосовується часткова зашивання полотна. При цьому лики святих зображуються іншими способами, найчастіше використовується метод друкованої шовкографії.

Є варіанти, при яких оригінально виконується вишивка бісером ікони – набори припускають лише контурну зашиття. Таке рішення є вельми витонченим. Цікаво, що часткова і контурна зашивання доступна для виконання в домашніх умовах. І тільки з благословення священнослужителів, в майстернях при монастирях, можуть бути створені ікони бісером за методом повної зашивання.

Вишивка бісером ікони: набори для ідеальної роботи

У сучасних рукодільниць є широкі можливості для створення дивовижних художніх полотен. Досвідчені майстри нерідко самостійно підбирають всі необхідні матеріали до обраної схеми. У той же час спеціалізовані магазини мають масу оригінальних пропозицій готових наборів, з яких легко підібрати підходящий. З якісними комплектами зручно працювати, оскільки в них входять правильні заготовки для вишивки, хороший бісер, спеціальні голки і нитки.

Щоб майстерно вишити ікону, схема якої обрана для роботи, потрібно використовувати надійні пяльци. Досвідчені умеліци рекомендують віддавати перевагу прямокутним рамкам, але можна застосувати і звичайні круглі п’яльці з відповідним діаметром. Вишивати радять рядами, при цьому для початку роботи вибирається верхній кут зліва.

Незалежно від розмірів і складності, якими відрізняється вишивка бісером ікони, набори допомагають рукодільниця кропіткої праці. Перед оформленням полотна його бажано проутюжить по периметру, щоб тканина розправилася. Коли готова вишивка бісером ікони – купити або замовити для неї рамку, що буде завершенням старанного і натхненного процесу. Після цього полотно освячують у церкві.

Comments are closed.