Пристосування для вишивання і схеми з бісеру для початківців
15.01.2017
Як вишити картину: схема – початок улюбленої справи
15.01.2017

Повна вишивка картин бісером – це витончене мистецтво, яке надає святковості й піднесеності звичайним дням. Будь-який інтер’єр чудово прикрашає майстерно виконана вишивка бісером картини (повна). Досконале вміння умільці, з яким виготовляється вишивка бісером картини повна зашивання, викликає захоплення.

Такі полотна привносять неповторні родзинки стилю в декор кімнат. Вони стають чудовим подарунком, адже ручна робота з кожним роком набуває все більшої ценность.І не тільки результат вишивання радує – сам творчий процес декорування полотна приносить майстриня незрівнянну радість.

Повна зашивання – особлива техніка вишивки

За цим методом діють умільці, якщо потрібно зашити бісерінкамі всю картину повністю. Дуже часто його використовують, коли обробляються схеми ікон для вишивки бісером. Повна зашивання означає, що розшиває не тільки зображення, але також і фон.

Для даного способу перевага надається пришивання бісерин по колу. Початок роботи знаходиться в центральній точці схеми, від якої по спіралі проводять заповнення всього полотна. Кожна рукодільниця самостійно вибирає спосіб пришивання намистин. Як правило, вибір зупиняють на таких видах швів:

– Рядковий;
– Стебельчатий.

Коли виконується повна вишивка картин бісером, вибираються міцні нитки, іноді замінюються тоненькою жилкою. Вишивка бісером картини повна проводиться голками, призначеними для роботи з намистинками. Вишивка бісером картини повна зашивання – це об’ємний і багатогранний шедевр рукотворного мистецтва.

Круговий метод зашивання: корисні поради

Для зручності і якості роботи рекомендують використовувати п’яльці. Старт вишивання – визначення центральної точки схеми. З цієї клітинки починається вишивка, яка буде по спіралі поступово розширюватися до країв зображення. Умільці відзначають, що кругової метод займає чимало годин, тим більше за відсутності практичного досвіду. Зате така картина нікого не залишає байдужим.

Основу для вишивання натягують на п’яльці так, щоб центр вишивки розташовувався посередині. Виконувати роботу краще за столом, застеленим тканиною, – це допоможе не втрачати випадково загублені бісеринки. Перед початком вишивання потрібно обміркувати, який нахил намистин буде найбільш підходящим. Далі виконуються такі дії:

1 Просмикнути голку в куточок центральної клітини. Вибір кута залежить від обраного нахилу бісерин.
2 Якщо потрібно зберегти рядковий шов, то після закріплення намистинки № 1, голку виводять на лицьову частину полотна в куточок між клітинами для пришивання намистин № 1 і № 2. Надівають бісерину і відправляють голку на виворіт перед бусинкою № 1. І знову виводять голку на лицьову частина полотна в кут між клітинами для пришивання намистин № 2 і № 3.
3 Якщо повна вишивка картин бісером виконується стебельчатим швом, то кожну намистину пришивають двічі. На голку надягають бісерину і виводять за пришитим елементом. Голку повторно протягують через цю ж бісеринку і надягають наступний елемент. Виводять за останньою з пришитих намистин і вводять голку між першим і другим елементом. Голку протягують крізь бісерину № 2 і нанизують бісерину № 3.

Звичайно, вишивка бісером картини повна не може бути виконана тільки круговим методом. По кутах вишивка бісером картини повна зашивання проводиться іншим швом, досить застосовується для міжкімнатних перегородок. Суть його виконання – одночасно нанизують 2-4 намистини, але закріплюють лише одну (виводять голку між передостанній і останній бісеріну, протягують голку через останню бісерину).

Comments are closed.