Як замовити набір для вишивання бісером і вибрати оригінальну техніку роботи

Промовиста вишивка: візерунки, схеми говорять багато про що
18.04.2017
Створюємо ексклюзивні вироби з бісеру: схеми і підбір інструментів
22.05.2017

Життєва мудрість говорить про те, що початок – це половина справи. Для майстринь дуже часто робота над новим виробом починається з рішення, як вибрати або замовити набір для вишивання бісером. У кожному місті можна знайти чимало спеціалізованих точок продажу товарів для рукоділля. Крім того, є з легкістю набори для вишивання бісером купити в магазині в інтернеті. Широкий асортимент дозволяє умільці підібрати найкращий варіант.

Коли обробляються дорогі або дешеві набори для вишивання бісером, можуть бути застосовані різні техніки. Деякі шви широко відомі і популярні, а інші менш поширені. І для початківців, і для досвідчених рукодільниць цікаво ознайомлення, як з новими, так і з традиційними техніками прикріплення бісеру.

Набори для вишивання бісером: купити в магазині і застосувати старовинний шов «вприкреп»

Даний вид шва – «вприкреп» – використовувався ще стародавніми індіанцями. Техніка його виконання полягає в нанизування бісеру на нитку, яку потім потрібно пришити невеликими стібками між намистинками.

Проводиться двома способами:
1. Знадобляться дві голки з нитками. Першу нитку закріплюють з вивороту і виводять на лицьову частину полотна. На неї нанизують намистини і укладають по контуру відповідно до рисунка, який вишивають. Другу нитку теж закріплюють на вивороті, виводять на лицьову частину і прикріплюють знизу поперечними дрібними стібками.
2. Використовується одна голка з ниткою. Після набору бісерин її виводять на виворіт і, рухаючись в зворотному напрямку, закріплюють нитку з намистинками, що знаходиться на лицьовій стороні. Такий спосіб дозволяє працювати, якщо замовити набір для вишивання бісером з дуже дрібними намистинками, в отвори яких не проходять голки.

Якщо набори для вишивання бісером купити в магазині і є необхідність швидко створити вишивку, то шов «вприкреп» допоможе прискорити процес. Адже закріплюють стібки робляться через одну, дві або три бісеринки. І дорогі, і дешеві набори для вишивання бісером можуть бути оброблені за двосторонньої техніці шва «вприкреп». Для цього на одному боці полотна нанизані бісер укладають по контуру. При закріпленні даних намистин бісеріни нанизують на стежки також і з іншого боку полотна. А після закінчення шва нитку протягують через намистинки на стежках з вивороту.

Дорогі і дешеві набори для вишивання бісером із застосуванням оригінальних технік

Для виконання круглих розеток, квіткових орнаментів і інших невеликих візерунків можна використовувати маловідомий шов, який називається «Талісман стібок». Для його виконання виконують такі дії:
1. Нитка закріплюють на виворітного частини полотна, голку виводять на лицьову сторону.
2. Нанизують і пришивають дві намистинки.
3. Голку з ниткою повертають в вихідну позицію і знову вводять в пришиті бісеріни.
4. Нанизують дві наступні намистинки і повторюють описані дії.

Цікавим способом декорувати вироби бісером є фантазійна вишивка. Така техніка зазвичай не використовується, якщо замовити набір для вишивання бісером. Адже вона передбачає пришивання намистин на полотно по одній штуці, без будь-якої системи.

Іноді, навіть якщо набори для вишивання бісером купити в магазині, можна застосувати і фантазійну техніку. Майстри комбінують декілька способів пришивання бісеру, підбираючи для певних фрагментів окремі види швів. Коли обробляються дешеві набори для вишивання бісером, така незвичайна методика допоможе зробити виріб оригінальним, пожвавить декор. Як правило, застосовується бісер одного калібру, але іноді вдалим рішенням є композиція з намистин різних розмірів.

Comments are closed.