Набори і схеми для вишивання бісером – допомога в реалізації бізнес-ідей
17.04.2017
Як замовити набір для вишивання бісером і вибрати оригінальну техніку роботи
13.05.2017

Різноманітною і привабливою є українська вишивка, кращі схеми якої допомагають ексклюзивно прикрасити і повсякденний, і святковий одяг. Такий декор неймовірно популярний і пізнаваний у всьому світі. А в нашій країні вишивка, візерунки, схеми можуть не тільки здивувати своєю вишуканістю, а й «розповісти» про місцевість свого виготовлення.

Традиційні вишиванки для чоловіків і жінок в різних регіонах істотно відрізняються між собою. Оригінальні і красиві схеми з бісеру або ниток розрізняються по техніці виконання, формою, кольоровою гамою і видам орнаментів. Для деяких технік накладання стібка і візерунків характерно використання виключно в певній етнографічної області України. Всього ж відомо не менше 100 різних способів виконання стібка.

Унікальні особливості українських вишивок, кращих схем

Цінителі декорування традиційного одягу з першого погляду на вишиванку можуть визначити місцевість, в якій вона була виготовлена. Так, для сучасних дизайнерів джерелом натхнення часто виступають старовинні способи декорування рукодільниць Полтавської області. І сорочки, і рушники полтавські майстрині зазвичай вишивали гладдю виключно білими нитками. Дуже рідкісні зразки одягу містять орнаменти із застосуванням червоних або сірих відтінків. Полтавська вишивка, кращі схеми відрізняються обведенням візерунків на манишках сорочок – чорними, іноді кольоровими смужками.

А ось унікальні характеристики, якими виділяється вишивка (візерунки, схеми) інших місцевостей:

витриманим мінімалізмом і підкресленою простотою залучають орнаменти рукодільниць Полісся. В основному це геометричні фігурки, які повторюють кілька разів, створюючи один нерозривний візерунок. Найчастіше красиві схеми з бісеру або ниток в поліському стилі засновані на червоному кольорі;
неповторністю техніки вражає традиційна вишивка Чернігівщини. Стежки виконуються дуже тонкими стежками так, що орнаменти нитками не поступаються в витонченості узорів з бісеру. До речі, і в декоруванні бісером чернігівські умеліци досягають вершин еталонного майстерності, створюючи справжні шедеври цього витонченого мистецтва. Крім того, вражає різноманітність геометричних та рослинних візерунків, насиченість колірної гами.

Барвисті і красиві схеми з бісеру: змішання традицій і технік

У деяких регіонах складно визначити домінуючу техніку або стиль вишиванок. Наприклад, харківські майстрині зазвичай прикрашали сорочки грубими червоними нитками. Вишивали хрестиком, орнаменти виглядали рельєфно і об’ємно. Особливості декорування одягу на Харківщині полягають в тому, що багато елементів оздоблення запозичені в інших областях України. Тому дана вишивка, кращі схеми вражає різноманітністю технік і візерунків.

Самобутністю і разом з тим певної універсальністю відрізняються роботи вінницьких рукодільниць. Традиційно ця вишивка, візерунки, схеми об’єднують практично всі існуючі техніки, види орнаментів. Унікальність способу декорування сорочок Вінниччини – в узорах переважає один відтінок.

Красиві схеми з бісеру або ниток створюються в стилі традиційної вишивки Поділля. На одному виробі можуть використовуватися кілька видів технік і швів (гладь, хрестик, стеблинка). В основному створюються неймовірно барвисті і яскраві вишиванки, застосовується безліч варіацій відтінків. При цьому орнаменти ґрунтуються на одному переважному кольорі, а дрібні деталі розшиваються нитками різноманітних квітів. Такий одяг виглядає ошатно і святково.

Comments are closed.