Заготовки для вышивки сорочек: вышиванки с традиционными орнаментами
26.09.2017
Набори для вишивання бісером: каталог ескізів на чорній канві
04.10.2017

Схеми вишивки бісером картинки досить часто виконують методом, який отримав назву кругового. Він гарантує якісне вишивання бісером. Повна зашивання полотна передбачає ряд правил і особливостей. Без їх знання і дотримання схеми вишивки бісером великого розміру виконати практично неможливо.

Крім того, необхідно підібрати гарні інструменти для вишивання, а також якісні заготовки і полотно. І тоді комбінація теоретичних знань і по-справжньому докладених зусиль гарантує народження вишивки-шедевра. Далі – подробиці про теорію по круговому способу вишивання, а також інші необхідні відомості по темі.

Нюанси вишивання бісером (повна зашивання)

Повна зашивання застосовується дуже часто, так як саме таким чином створюються найкращі зображення. Повністю зашиті полотна виглядають чудово, вони мають неординарну глибину і гармонійну колірну палітру. Тому така зашивання користується популярністю серед рукодільниць. Правда, щоб виконати цю роботу знадобляться особливі знання і навички, багато часу і праці. Проте всі зусилля віддадуть сторицею, коли вишивка буде завершена і засяє пишнотою фарб і досконалістю ліній.

Ось основні дані по повній зашивці, які допоможуть скласти перше враження про неї:

 1. Коли схеми вишивки бісером картинки виконуються способом повної зашивання – це означає, що вишивається вся площа основи, разом з фоном, а не тільки малюнок.
 2. Цікаве і ефектне вишивання бісером (повна зашивання) проводиться круговим методом.
 3. Працювати починають з центру схеми вишивки бісером великого розміру, рухаючись спіральним шляхом і заповнюючи всю площу основи.
 4. Найпоширенішими методами прикріплення бісеринок є шви рядковий і стебельчатий.
 5. Для роботи з бісером найкраще використовувати спеціально гостро заточені і дуже тонкі голки.

Схеми вишивки бісером картинки круговим методом: корисні рекомендації

Щоб правильно підготуватися до початку вишивання, потрібно наступне:

 1. Визначити центр схеми і натягнути полотно на п’яльці так, щоб знайдена центральна точка (клітка) розташувалася приблизно посередині. Чим точніше буде це зроблено, тим краще.
 2. Робочий стіл необхідно застелити, щоб намистинки, які будуть упустити, не покотився далеко. Це заощадить час на пошуки намистин і вбереже від додаткових закупівель матеріалу.
 3. Перед тим, як протягнути голкою першу намистинку, необхідно визначитися з її нахилом. Обраний вектор нахилу потрібно буде дотримуватися до останньої намистинки.

Після цього приступають безпосередньо до вишивання схеми вишивки бісером картинки:

 1. Голку протягують в кут центральної клітинки, причому кут нахилу голки визначається обраним нахилом бісеру.
 2. Вишивання бісером – повна зашивання – при рядковому шві першу намистинку розташовують в центрі, виводячи голку в кут на лицьовій частині, щоб вона вийшла в кут між клітинами, де розміщена перша бісеринка і буде розташована друга. Далі протягують намистинку і протягують голкою полотно перед першою бісеринкою, виводячи її на виворітну сторону. Потім голка виходить на лицьовій частині в куточку між другою бусинкою і третьої, яка далі піде за нею.
 3. Схеми вишивки бісером великого розміру стебельчатим швом: бісер необхідно пришивати два рази. Причому вдруге надаватися наступна намистинка, перед тим як повторно пришити попередню намистинку. Після другого разу голка виводиться за пришитою бісеринкою, а вводиться між нею і наступної. Далі все повторюється таким же чином.

Comments are closed.