Як вишити бузок з бісеру: схема і порядок роботи
02.05.2018
Схеми вишивки для хлопчиків: створення оберега своїми руками
02.08.2018

Одна з прекрасних українських традицій – вишивка бісером схеми, вишиванка з білого льону. Таку сорочку розшивають чорно-червоними або ж різнобарвними орнаментами. Майстерно прикрашена сорочка під вишивку бісером підходить і для свят, і для буденних днів.

Крім традиційних світлих сорочок, чимало проводиться сорочок з тканини чорного кольору. Для деяких людей подібні заготовки для вишивки бісером вишиванок є дуже привабливими. А іншим, навпаки, такий варіант нагадує лише печаль і скорботу. Проте, чорні вишиванки для чоловіків є один із трендів в етнічному одязі. Вони модні, стильні, оригінальні. До речі, чорні чоловічі сорочки шилися і в давні часи, а наші предки приписували їм символічний сенс.

Чим відрізняється вишивка бісером схеми вишиванки на тканини чорного кольору

Сорочки наших предків переважно виготовлялися з тканин білого кольору. І це не дивно, адже такий вибір асоціювався з Богом Отцем, укладав в собі життя і силу, енергію і чистоту. Вишита біла сорочка потрібна кожному, тому що вона оберігає здоров’я тіла і душі, приносить удачу. Причому одяг для молодого чоловіка прийнято прикрашати великою кількістю орнаментів, які виконуються нитками червоного кольору. Вони символізують стихію Вогню і силу життя.

Що стосується чорного кольору, то для багатьох людей він пов’язаний з сумом і скорботою. Правда, не все це однозначно, тому що такий колір символізує і землю, яка дає життя і примножує багатство. А ще вишивка бісером схеми, вишиванка в чорному кольорі позначає мудрість і накопичені знання. Часто чорна сорочка передавалася від батька синові, щоб так само перейшов життєвий досвід, який ввібрало темне полотно.

Чорна сорочка під вишивку бісером по традиції не була настільки широко поширена, як біла. Однак подібний варіант можна було знайти в багатьох областях на всій території України. Особливо часто вони зустрічалися на Поділлі. Як правило, чорні заготовки для вишивки бісером вишиванок вибираються літніми людьми, що є носіями знань і можуть поділитися своїм досвідом з нащадками.

Історія застосування чорної сорочки під вишивку бісером

Вишиванки чорного кольору, дійсно, нерідко використовувалися як одяг для скорботних днів. Через це вони до сих пір сприймаються через такий сумний стереотип. Але ж це тільки один з варіантів використання чорної сорочки, вона мала зовсім інше значення в інших випадках:

– сорочки чорного кольору подобалися українським повстанцям, цьому одязі навіть присвячена пісня. Таке трепетне ставлення пов’язано, в першу чергу, з практичністю (в окопах не можна зберегти чистоту білосніжних сорочок). По-друге, така вишивка бісером (схеми), вишиванка в чорному кольорі могла забезпечити відмінну маскування. Темна сорочка, правда, рятувала воїнів, підтримувала морально;

– чорну тканину найзручніше використовувати для кожного. Ця сорочка під вишивку бісером зовсім не має в собі негативних енергій, така думка є хибною. Вона всього лише більш практична, в порівнянні з білим полотном. Значить, цей варіант добре підходить для буденної одягу.

Не можна погодитися і з припущенням, що чорні вишиті сорочки є тільки даниною моди. Навпаки, заготовки для вишивки бісером вишиванок чорного кольору розвивають давні традиції виготовлення народного одягу. Вони нагадують нам про попередні покоління борців за свободу. Ось чому і сьогодні чорна вишиванка настільки популярна. У багатому асортименті моделей ТМ «Золота підкова» знайдеться чудовий варіант такої сорочки. Також багато цікавих заготовок для вишивки пропонує бренд «МосМара».

Comments are closed.