Вишивка картин: схеми і оформлення готового полотна
15.01.2017
Вишивка схеми сорочки: традиції і сучасність жіночої вишиванки
15.01.2017
Вишивка картин: схеми і оформлення готового полотна
15.01.2017
Вишивка схеми сорочки: традиції і сучасність жіночої вишиванки
15.01.2017

Одні з найголовніших атрибутів одруження і вінчання – це весільні рушники, схеми вишивки дозволяють створити вироби неповторної краси. Однак не тільки в естетичній привабливості полягає важливість рушника. Схеми вишивки рушників, завдяки традиційним символам, допомагають висловити найкращі надії нареченої на щастя в шлюбі.

Найдорожчі цінності – це сімейні реліквії. Такими стають самостійно виконані вишивки хрестом або рушніки бісером, схеми їх можна підібрати по індивідуальних переваг. За старих часів саме по красі і кількості вишитих рушників складали враження про майстерність господині і достаток сім’ї.

Досконалий з особи, ідеальний з вивороту

Якщо дівчина береться за роботу над весільним рушником, вона прагне виконати її ідеально. Адже гладкі і чіткі стежки програмують на таку ж гладку сімейне життя. Тому дуже важливо виконати бездоганно не тільки лицьову сторону рушника, але також і виворіт.

Найкращий результат вишивання схеми вишивки весільного рушника під ноги або іншого виду рушників досягається, коли з виворітного боку немає жодного вузлика або НЕ заправленого краю нитки. Для всіх стібків потрібно дотримуватися однієї спрямованості (по горизонталі або вертикалі). На лицьовій частині вишитого хрестом полотна верхні стібки нахиляють однаково.

Досвідчені вишивальниці радять так оформляти весільні рушники (схеми вишивки):

1 Закріплювати нитка не вузликом, а ховати її краєчок в петлю.
2 Обробляючи схеми вишивки рушників хрестиком, дотримуватися єдину спрямованість всім стежках вивороту – горизонталь або вертикаль.
3 Коли створюються рушники бісером (схеми), спостерігати за тим, щоб з лицьової частини натяг нитки були однаковим. Це важливо і для вишивок хрестом, при чому додатково потрібно дотримуватися однієї спрямованості верхніх стібків хрестів.
4 Відрізок перетяжки не повинен перевищувати 1 см, цей проміжок потрібно приховувати під вишитим ділянкою. Інакше подібні фрагменти можуть просвічувати через полотно.

Прийоми створення ідеальної вивороту

Щоб виріб досконало демонструвало уміння майстрині, зворотний бік повинна виглядати бездоганно. Для цього при вишиванні хрестиком квадратного ділянки роблять в ряду № 1 спочатку все нижні стібки по спрямованості з лівих нижніх куточків в праві верхні куточки. Переведення на ряд № 2 також реалізовують, прошиваючи з вивороту вертикальний стібок. В ряду № 2 вишивають нижні стібки з правого верхнього куточка в лівий нижній. За такого способу зашивають всі непарні і парні ряди. А потім вишивають стібки верхні – в зворотному напрямку.

Весільні рушники, схеми вишивки яких виконуються хрестиком по діагоналі відрізняються певними особливостями. Ось як рекомендують виконувати такі фрагменти:

1 Для першого хрестика нижній стібок робити з нижнього лівого куточка в верхній правий.
2 Виконати верхній стібок хрестика № 2 з лівого верхнього куточка в нижній правий.
3 Вишивати аналогічним чином, виконуючи діагональ потрібної довжини, просуваючись вгору і вправо.
4 Зробивши необхідну довжину діагоналі, вишивати в зворотному напрямку. Для завершення хрестиків з виконаним верхнім стібком нижній стібок пропустити під уже вишитим елементом.

Схеми вишивки рушників хрестиком по вертикалі виконують, роблячи стібок № 1 з нижнього лівого куточка в верхній правий. Стібок № 2 шиють з верхнього правого куточка в нижній лівий. А для стібка № 3 з нижнього лівого куточка виходять в верхній правий.

Умільці майстерність вдосконалюють, а допомагають чудово вишивати рушники хрестиком або рушники бісером схеми найкращої якості!

Comments are closed.