Вишивка картин: виконуємо акуратно і чисто
15.01.2017
Заготовки для вишиванок: як доглядати за вишиванками
15.01.2017

Вишивання бісером схем вишивки

Вишивання бісером – заняття не одного дня. Для багатьох рукодільниць це стає улюбленою справою на все життя. Старанна праця вимагає найкращих матеріалів, якими є, наприклад, високоякісні набори для вишивання бісером або схеми вишивок. Але крім цього, майстрині доводиться прикладати і чималих зусиль, щоб успішно завершити роботу.

Цілком насолодитися процесом створення рукотворних шедеврів можна тільки в комфортних умовах. Тому дуже важливо вишивальниці облаштувати зручне робоче місце. У такому затишному і функціональному просторі можна буде з максимальною ефективністю розташувати всі необхідні пристосування. А головне – зменшити навантаження на зір і спини при вишивці бісером картини або іншого виробу.

Більше світла і зручності

Для продуктивної роботи і не на шкоду здоров’ю умільці потрібно забезпечити достатнє освітлення. Варіанти розташування робочого місця:

– У вікна – якщо процес рукоділля проводиться в основному в денний час;
– В добре освітленій частині кімнати з додатковою лампою – в разі посвячення вишивання вечірніх годин.

Майстриня не зашкодить своєму зору, якщо світло буде падати на вишивку бісером роботи попереду або з лівого боку. Приступаючи до рукоділля, потрібно прибрати волосся з обличчя. Це додасть зручності і допоможе зберегти здоров’я очей.

011-2-embroidery-beads-how-to-equip-the-workplace-needlewomanНе дуже зручно задіяти для рукоділля комп’ютерний або обідній стіл. Для роботи найкраще виділити окрему меблі. Традиційно майстрині виконували вишивання бісером за легкими розкладними столиками, на яких можна зручно встановити пяльци. Такі меблі можна без праці перенести в місце максимального освітлення.

Для рукоділля необхідно відвести окрему тумбочку. У ній буде зручно зберігати і набори для вишивання бісером, і схеми вишивок, а також нитки, інструменти та інші речі. Чим більше в тумбочці буде поличок і висувних скриньок, тим краще буде організовано робочий простір і творчий процес.

Практичні поради:

1 Для зберігання найдрібніших деталей досить зручно використовувати спеціальні пакетики з зіплоком.
2 Для голок і шпильок традиційно застосовують подушечки або ж окремі коробки з сегментами. Небезпечно залишати голку на робочому місці або увіткненою в виріб, який вишивається.
3 Ножиці бажано зберігати в спеціальних футлярах. Не можна залишати цей інструмент з спрямованими вгору гострими частинами або з розкритими лезами.

Самота і гармонія

При роботі над схемою вишивки рушника, картини або одягу потрібна зосередженість і спокій. Рукоділля часто допомагає відновити емоційну рівновагу після напруженого робочого дня. Тому зазвичай майстриням хочеться усамітнитися, цілком зануритися в творчий процес. Як зробити це в невеликій квартирі? Практичне і стильне рішення – зручна ширма.

Ці вироби сьогодні представлені в широкому асортименті. Є можливість підібрати оптимальний варіант за розміром і забарвленням. Такий елемент додасть оригінальності інтер’єру, зробить його більш затишним.

У складеному вигляді і ширма, і розкладний столик чудово економлять простір. Ці легкі конструкції легко піддаються транспортуванні, не нададуть клопоту при переїзді в іншу квартиру. До того ж, столик можна взяти з собою і на дачу, якщо рукодільниця проводить там більшу частину часу в літній сезон і не бажає переривати вишивання бісером. Адже якщо куплені чудові набори для вишивання бісером або схеми вишивок, то просто неможливо відірватися від захоплюючого процесу створення вишуканого вироби!

Comments are closed.