Чарівні картинки з бісеру: схеми і прикмети вишивальниць
01.11.2018
Який верстат купити під схеми для вишивки бісером недорого
01.11.2018

Добре укомплектований набір для вишивання хрестом і бісером є прекрасною основою дивовижного твору. А бажаючим отримати новий досвід сподобається освоювати різні техніки мережки. Для початківців рукодільниць помітно полегшує працю набір: вишивка бісером, схеми для якої виготовлені професіоналами, виконується швидко, всі необхідні матеріали надані в комплекті.

Неймовірно елегантно виглядають орнаменти на сорочках, рушниках в поєднанні з витонченими мережками. Вражаючий вибір матеріалів для рукодільниць може запропонувати спеціальний сайт: набори для вишивання бісером або заготовки оригінальних виробів. Пропозиції торгових марок «Золота підкова» і «МосМара» користуються великою популярністю. Серед різноманітних пропозицій можна підібрати ідеальний варіант ескізу і молодої майстриня, і досвідченої майстрині.

Обробляємо набір для вишивки бісером: схеми доповнюємо мережками

Який візерунок мережки є найвідомішим? Це – «прутики». Щоб виконати орнамент, нитки витягають на ширину до 5 мм і обробляють тільки з одного боку:

  1. Голкою з закріпленої ниткою необхідно підхопити на тканини від 3 до 5 ниток (не більш 3 мм) і протягнути під ними голку.
  2. Голку потрібно вколоти справа біля підхоплені ниток і вивести на лицьову сторону діагонально, пропустивши кілька ниток, під робочу нитку.
  3. Все підхоплені нитки затягнути.
  4. Для кожного «прутика» виконати описані дії.

Якщо обробляють набір для вишивання хрестом і бісером, слід дотримуватися єдиний нахил стібків. На зразок цього, для кожного «прутика» потрібно однакову кількість ниток, потрібно повторювати їх довжину і нахил по всій мережці. Завдяки цьому, досягається акуратність візерунків, якщо обробляється набір (вишивка бісером, схеми), також якщо виконується мережка.

Початківцям майстриня і досвідченим майстрам дуже корисні спеціалізовані сервіси по рукоділлю в інтернеті. Наприклад, чимало може надати сайт: набори для вишивання бісером, необхідні матеріали. Крім того, на подібних сторінках публікують поради майстринь з різних видів народного мистецтва.

Різноманітність мережок на сайті з наборами для вишивання бісером

Крім візерунка «прутики», умільці часто використовують такі види мережок:

– подвійний «прутик» ( «драбинка»). Такий візерунок вимагає виконання одинарного «прутика» з кожного боку мережки. Робиться вишивка одного боку, після чого полотно повертається. І на іншій частині вишивають так само. Виходять «прутики» вертикально. Така мережка часто застосовується як основа для інших орнаментів;

– розділений «прутик» ( «решітка», «зигзаг», «змійка», «черв’ячок»). Для цієї мережки виконують поділ кожного «прутика» навпіл знизу. Візерунок вимагає парного кількості ниток в «прутиків». Коли проведений односторонній «прутик», потрібно повернути роботу і з’єднати разом половину ниток однієї деталі з половиною ниток інший;

– рукодільниця цікаво опрацьовувати набір для вишивання хрестом і бісером. Крім того, неповторно доповнюються вироби мережками – схрещеними «прутиками». В цьому випадку набір (вишивка бісером, схеми) поєднують з видом мережки, для якої виконується переплетення сусідніх «прутиків». Коли зроблений подвійний «прутик», робочу нитку потрібно закріпити справа, посередині «качалочки». Голка вводиться над першим «прутиком», і прокручується справа наліво. Нитка простягається посередині, стовпчики переплітаються між собою. Поради щодо використання такого візерунка може дати спеціалізований сайт: набори для вишивання бісером добре поєднуються з мережками в різних варіантах.

Comments are closed.