Найпопулярніша вишивка для початківців – квіти (схеми і правила роботи)
01.11.2018
Оформлення традиційної слов’янської вишивки за схемами святих образів
01.11.2018

Найвибагливішим майстриням чудові картини для вишивання купити нескладно. А при виборі способів прикраси можна зупинитися на звичних способах або спробувати що-небудь новеньке. Як правило, схема вишивки святих ( або полотна з іншими сюжетами) виконують «монастирським» швом. Дуже багато цікавих заготовок пропонує виробник «Золота підкова». З ними легко впорається і новачок в цьому витонченому ремеслі.

У традиційної вишивки є цікава альтернатива. Так, схеми вишивки маленьких картинок можна прикрасити в криволінійної техніці. Цей незвичайний спосіб зробить роботу більш цікавою. А як вибрати унікальний ескіз вишитій картини? Багатий асортимент заготовок надає бренд «MOSMARA».

Картини для вишивання: купити вигідно і виконати в лінійної техніці

Найбільш популярна і найпростіша техніка роботи з бісером називається «монастирський» шов. Цей спосіб застосовується для вишивання зображення по рядах. Кожному окремому символу в клітці схеми відповідає бісеринка або стеклярус певного відтінку.

Намисто нашивають на тканину рівними лініями. Використовують чіткі косі стібки, які, по суті, являють собою половинки хрестиків. Потрібно потрапляти голкою в чорні крапочки на клітинах заготовки, які розташовані по кутках овальних знаків. Таким чином, всі бісеринки будуть прикріплені під однаковим кутом, і вид картини знайде акуратність і цілісність.

«Монастирський» шов виконується зовсім нескладно. Підбирайте, які саме картини для вишивання купити. Підготуйте всі матеріали – можна приступати до роботи:

  1. Закріпити робочу нитку на вивороті тканини.
  2. Вивести голку з лицьового боку, якщо обробляється витончена схема вишивки святих ( або інші сюжети).
  3. Набрати на голку одну намистинку і зробити стібок по діагоналі клітинки.
  4. Повернути голку на виворіт при обробці схеми вишивки маленьких картинок або масштабних полотен. Зробити стібок в клітці по вертикалі.

Таким чином, на лицьовій стороні утворюються стібки по діагоналі клітинок. Вони прикріплюють бісеринки. А на виворітного стороні стібки роблять рівно вертикальними. У найпершою і останній комірці ряду намистинки пришивають двічі.

Потрібно стежити за рівномірністю натягнення нитки, щоб бісеріни не провисали. В кінці ряду робиться перехід на іншу лінію, нитку обрізати не потрібно.

Обробка схеми вишивки святих в криволінійної техніці

Криволінійна вишивка бісером вважається відносною новинкою серед способів прикраси полотен. Цей метод незвичайний, результат помітно відрізняє малюнки від тих, що виконані більш звичним «монастирським» швом. З’являється можливість виділити деталі малюнка. Картини виходять дивно рельєфні, об’ємні.

Для умільці простіше і краще заготовку (малюнок на тканині) картини для вишивання купити. Вишивка криволинейная, як правило, ґрунтується на «строчном» шві. При цьому лінії вигину рекомендовано виконувати «арочним» швом по дві бісеринки.

Коли обробляється обрана схема вишивки святих або виконуються полотна інших тематик, голка виводиться попереду символу певної бісеріни. Після надаватися намистина потрібного кольору, і вколюється голка після символу бісеринки на схемі, нитка підтягується. Потім обробка схеми вишивки маленьких картинок проводиться по лініях, які нанесені на тканину.

Вишивати потрібно акуратно, намагаючись залишатися в межах схеми. Робота триває рядами уздовж ліній. Криволінійна техніка дозволяє зробити більш виразними всі елементи малюнка. В результаті виходять оригінальні і незвичайні витвори.

Comments are closed.