Вишивання хрестиком, бісером: основи майстерності
15.01.2017
Схеми вишитих бісером сорочок і особливості натуральних тканин
15.01.2017

Досвідчених і початківців рукодільниць не залишає байдужими ексклюзивна вишивка бісером схеми сорочки. Адже цей одяг підходить не тільки для урочистих випадків, а й як повсякденний варіант, елемент ділового костюма. Якщо планується до виконання жіноча вишивка (схеми) з економією бюджету, то варто звернути увагу на тканини, які мають в складі поєднання натуральних і штучних волокон.

Сорочка під вишивку вибирається з матеріалу, який практичний і невибагливий в догляді. Звичайно, для особливих випадків в гардеробі добре тримати витончену шовкову блузку, розшиту витонченими візерунками. Але для повсякденного або офісного стилю більше підійдуть зручні, зносостійкі речі.

Практичні тканини для стильної пані

Найпоширенішими варіантами матеріалів для виготовлення сучасних вишиванок є:

– Шифон – в класичному виконанні це напівпрозора тканина з натуральних шовкових або бавовняних ниток з особливою скруткой. Однак на сьогоднішній день такий спосіб виробництва використовується вкрай рідко, хіба що для дизайнерських виробів. А для доступною одягу шифон виготовляють з поліамідних ниток, які складають від 40 до 100% складу тканини. Матеріал привертає невагомістю, з нього можна кроїти підкреслено елегантні моделі. Однак вишивка бісером схеми сорочки виконується по даній тканини не так просто. Як правило, шифон вибирають для створення тоненьких блузок з ажурними візерунками;
– Поплін проводиться з бавовняних волокон з домішкою синтетики. Жіноча вишиванка (схеми) на цій тканині виконується досить легко. На дотик матеріал м’який, поверхня має маленькі рубчики. Попліновая сорочка під вишивку не перешкоджає вільному руху повітря і теплообміну. Дана тканина добре вбирає вологу, практично не мнеться;
– Габардин – традиційним призначенням цієї вовняної тканини вважається пошиття штанів і костюмів. А для сучасних майстринь даний матеріал стає основою суконь або чоловічих сорочок. Склад сучасного габардину змінився, деякі види повністю складаються з синтетичних волокон, інші містять поєднання шерсть і віскоза;
– Трикотаж, який виготовляють з поєднання бавовни і еластану, являє собою найдешевший варіант основи для повсякденної вишиванки. Такий одяг зручна в шкарпетці і невимоглива в догляді. Зазвичай трикотаж вибирають для декорування машинною вишивкою футболок, топів, пуловерів.

Вибір основи для вишивання бісером блузки

Дуже ефектно і оригінально виглядає вишивка бісером схеми сорочки. Подібний спосіб прикраси одягу не представляє для рукодільниць великої складності. Значну роль відіграє правильний вибір матеріалу. Це одне з головних умов, щоб красиво вийшла жіноча вишивка схеми блузки. Вимоги до основи для вишиванки:

– Не повинна розтягуватися або давати усадку;
– Має достатню щільність, щоб не було провисання від ваги бісерин;
– Сорочка під вишивку підбирається з рівномірною структурою отворів, які добре помітні.

Зазвичай для прикраси бісером використовуються лляні, бавовняні, сумішеві полотна. Фрагментарно вишивку можна створювати і на трикотажі, фіксуючи зображення щільною підкладкою з вивороту. Щоб декорувати тонкі тканини, майстри зазвичай застосовують канву-сітку, волокна якої витягають по завершенню роботи. Це своєрідний трафарет для вишивання, який пріметивают до полотна. Важливий нюанс при виборі даного допоміжного матеріалу – необхідно врахувати співвідношення номера канви і розмірів бісеру.

Comments are closed.