Схеми вишивки скатертин – щоб радувати дорогих гостей
15.01.2017
Сорочка під вишивку: вибираємо практичний матеріал
15.01.2017

Вишивання хрестиком, бісером – прекрасне і корисне хобі, яке вже багато століть не втрачає популярності. Сучасні умільці можуть купити найрізноманітніші схеми вишивки хрестом. А щоб виконати роботу в короткі терміни і з легкістю, стане в нагоді заготовка для вишивки хрестиком.

Навіть початківцям майстриня буде досить просто створити миле вишитий виріб. На початку бажано ознайомитися з тонкощами техніки це стародавнього декорування предметів культури та побуту. При дотриманні певних правил, майстриня вишиває значно швидше, а візерунки виходять акуратними і неймовірно привабливими.

Ефективна підготовка до вишивання

Перед тим, як приступати до роботи, умільці варто уважно вибрати і перевірити матеріали. Це допоможе застрахуватися від потенційних розчарувань у вигляді полинялих ниток або деформованої канви. Необхідно проаналізувати якість полотна, на якому буде виконуватися вишивка. Перевіряється, не сиплеться чи тканину.

Як правило, для створення вишивки хрестиком віддають перевагу гобеленовим голок з заокругленим кінчиком і великим вушком. Конструкція даного інструменту сприяє тому, що полотно не проколюється, а розсуваються його волокна. Краще працювати немаленькою голкою, в якій нитка рухається вільно. Така властивість зменшить тертя муліне і знос тканини. Голку підбирають по товщині ниток, номеру канви.

Тканини і нитки, якими проводиться вишивання хрестиком, бісером, відповідають таким вимогам:

– Полотно для виконання схеми вишивки хрестом має складатися з чітко видних ниток основи;
– Заготівля для вишивки хрестиком містить квадратики, кожен з яких заповнюється одним хрестом;
– Візерунки розшиваються лляними і бавовняними Мерсерізованний нитками, муліне різних кольорів. Важливо, щоб дані матеріали були якісно забарвленими, міцними і відрізнялися особливим блиском;
– Прийнятними для вишивки є також вовняні, шовкові або синтетичні нитки.

Вишивка хрестиком: особливості виконання

Майстри радять починати вишивати з центру відрізу тканини. Для цього полотно складають навпіл, щоб можна було визначити середину. Акуратність майстерно декорованого виробу досягається, коли всі нижні стібки вишиваються в одному напрямку, а всі верхні стібки, відповідно, – під іншим кутом. Іноді умільці спеціально змінюють спрямованість стібків для досягнення певного візуального ефекту. Однак подібний прийом зазвичай виконується при високому рівні майстерності, з метою художнього експерименту.

Важливим показником гідної роботи є правильне закріплення ниток. Вишивання хрестиком, бісером вважається професійним, якщо з вивороту виріб виглядає красиво і гладко. Це важливо і для довговічності орнаментів: коли схеми вишивки хрестом перенесені на полотно, добре закріплені краю ниток гарантують, що візерунки не порушать при пранні.

Ховати нитку потрібно під 4-5 стібків, а краєчок обрізати впритул біля тканини. Крім того, декорована заготовка для вишивки хрестиком не повинна містити жодного вузлика. Майстрині радять не прикривати краєчки темних ниток світлими стежками. Також потрібно стежити, щоб нитка не скручувалась, для цього вона не повинна бути занадто довгою.

Багато уваги і старанності вимагає вишивка хрестом картини. Купити набір гарної якості, спеціально створений для конкретного виробу, означає значно полегшити працю умільці. Це допомагає відточити майстерність, створити неповторні шедеври для прикраси свого будинку або в подарунок близьким людям.

Comments are closed.