Вибір матеріалів в інтернет-магазині: бісер, схема, п’яльці для вишивання
04.10.2018
Вишивка бісером на одязі: схеми і традиції колірних рішень
01.11.2018

Захопленим рукодільниця часто доводиться вибирати, які саме схеми рушників бісером купити. Найбільш часто майстрині віддають перевагу рослинним візерункам. Подібні рушники, вишиті бісером (схеми з малюнками квітів, листя, плодів), користуються незмінною популярністю. Виділяється ряд орнаментів, які особливо люблять в народі.

Якщо виконується вишивка хрестом схеми, рушники, що містять рослинні мотиви, виглядають неймовірно витончено і ніжно. Крім цього, традиційні малюнки ще й наділені символічним значенням. Якісні заготовки для вишивки ТМ «МосМара» нерідко засновані саме на народних сюжетах. Ці матеріали значно полегшують роботу вишивальниць. Безліч цікавих ескізів пропонує бренду «МосМара». Серед оригінальних заготовок можна з легкістю підібрати ідеальний варіант і для молодої, і для досвідченої умільці.

Які схеми рушників бісером купити з малюнками дуба і винограду

Багато сучасні вишивальниці звертають увагу на старовинні рушники. Дуже часто на таких виробах зображується виноград. Виявляється, наші предки не випадково вибирали даний малюнок. Ось його значення:

– традиційно виноград вважали одним з основних символів родючості, нескінченності життя. Про цю рослину часто згадують в біблійних переказах;

– грона, листя, вусики винограду вишивають в Безкінечник, який прикрашає периметр всього рушника. Такі ж мотиви можна знайти і на Дереві Життя;

– виноградні грона збирають сонячну енергію, і довгий час її зберігають. Тому такі ягоди постійно нагадують про Сонце. Недарма вони використовувалися для багатьох старовинних обрядів, присвячених стародавнім богам.

Якщо вирішено схеми рушників бісером купити, візерунки яких містять малюнки дуба, то готові твори також доповнюватися символічним значенням. Саме це дерево нерідко використовується як основа Древа Роду. Рушники, вишиті бісером (схеми), що містять «дубочки», вважаються символами здоров’я і довголіття. Вони є знаками сили, краси чоловічий і мудрості.

Нерідко центральний мотив Древа прикрашають дубовим листям. На території всієї України популярна подібна вишивка хрестом схеми, рушники або вишиванки з такими орнаментами особливо поширені на Правобережжі.

Листя дуба, за традицією, вишиваються діагонально до візерунку. При цьому одну половинку кожного листочка виконують стібками по вертикалі, а іншу – по горизонталі. На думку дослідників, таким способом встановлено порядок в невидимому просторі. Можна також пофарбувати нитки для вишивання в натуральним відварі дубового листя. Тоді вся вишивка зарядиться цілющою енергією рослини.

Квіткові мотиви старовинної вишивки хрестом (схеми рушників)

Наш народ багатьом квітам надає символічного значення. Тому вони часто зустрічаються на різних орнаментах. Наприклад, Древо Життя зазвичай увінчують лілією. Якщо подібні схеми рушників бісером купити, велика квітка на верхівці Древа символізує Вогонь Життя.

Не тільки в Україні, але і в багатьох інших країнах світу малюнки лілій застосовуються в геральдиці або в узорах народного одягу. Рушники, вишиті бісером, схеми яких містять такі суцвіття, символізують духовну чистоту Життя. Лілії дуже часто зображуються на іконах Пресвятої Богородиці, наприклад, на образі «Нев’янучий цвіт». Такі квіти зазвичай містить духовно значуща вишивка хрестом схеми, рушники в нашому народі визнані потужними оберегами.

Важко уявити традиційний український рушник без калини і барвінку. Це древні символи нашої землі, вони збереглися з тих часів, коли люди поклонялися Матері-Природи.

Comments are closed.