Рослинні мотиви вишивки хрестом і бісером (схеми рушників)
04.10.2018
Які вибрати пяльци Q-Snap в магазині для вишивання бісером
01.11.2018

Якісні заготовки вишиванок бісером – необхідна основа для виготовлення колоритною етнічного одягу. Українській сорочці з вишивкою довелося пережити дуже багато випробувань і видозмін. Не втрачає популярності вишивка бісером на одязі, схеми з традиційними мотивами відтворюються сучасними дизайнерами. Так зберігаються і примножуються традиції наших предків.

Вишиванка бісером (схема) не може вийти з моди, адже вона володіє багатовіковою популярністю. На доказ цього – свідчення Геродота. Історик описував майстерно розшиті сорочки скіфів. А на Черкащині під час археологічних розкопок було знайдено вишиванка, яку зараховують до IV сторіччя. І сьогодні кожна рукодільниця може створити дивовижну вишиту сорочку. А ще з якісними заготовками брендів «Золота підкова» і «МосМара» можна легко вишити картини або рушники.

Традиційні орнаменти заготовок вишиванок бісером

Ось які види візерунків є характерними для української вишивки:

– рослинні (зображують квіти, листя або рослини повністю);

– геометричні (хрести, зигзаги, ромби, кола та інші фігури);

– зооморфні (малюнки птахів і тварин).

Важливо, що в кожної історичної області нашої країни домінують свої традиційні техніки, кольору і орнаменти. Значна кількість цих символічних візерунків показують ще дохристиянське ставлення людей до світу. Сучасні заготовки вишиванок бісером також можуть містити древні знаки. Наприклад, «безконечник» і «каракулі» відносяться до Трипільської культури.

Як правило, старовинні орнаменти мають в основі символи Сонця і Води. Коли проводиться вишивка бісером на одязі, схеми, містять такі знаки, дають виробу силу оберега. Сонце зазвичай зображується як восьмиконечная зірка або свастика. А вода передається хвилястими лініями або знаками нескінченності. Якщо виготовляється для чоловіка вишиванка бісером, схема часто містить ромби з точками в центрі. Ці знаки символізують силу і родючість.

Традиційна вишиванка бісером: схема і кольору

За порадами досвідчених майстрів, слід приділити увагу не тільки орнаменту, а й основним кольорам вишиванки. Ось, наприклад, чорний не обов’язково символізує печаль і скорботу. Але одяг такого кольору потрібно вишивати з найрадіснішими помислами і побажаннями. Правда, таке правило відноситься до будь-якого рукоділля, адже виготовляються вироби переймають на себе енергетику, закладену майстром.

Коли візерунки виконують білими нитками по білій тканині, то подібні вироби традиційно призначаються для скромних молодих дівчат. Білосніжна блузка підкреслить юність і красу своєї власниці. Крім того, ці заготовки вишиванок бісером по завершенню їх декорування перетворюються в оберіг від злих поглядів і дій.

Якщо орнаменти засновані переважно на червоному кольорі, вони привертають благополуччя і удачу. Оригінально виглядає дивовижна вишивка бісером на одязі, схеми для якої оброблені золотими нитками. Золотий відтінок красиво поєднується з чорним, жовтим або червоним кольором. А якщо застосовується сріблястий відтінок ниток, то рекомендовано додавати білий або блакитний колір.

Дуже незвично виглядає вишиванка бісером, схема для якої перенесена на зелену тканину. Дане колірне рішення нагадує про нескінченність життя. При цьому можна використовувати різні відтінки зеленого: від ледве помітного і практично прозорого зеленкуватого до насиченого смарагдового.

Неймовірно красиво виглядають і жовті вишиванки. Такий колір привертає багатство, заряджає енергією Сонця.

Comments are closed.