Як підбирати бісер для вишивання картин
15.01.2017
Вишивання бісером – як перевірити якість бісеру
15.01.2017

Заготовки для вишивки рушників бісером

Весільні обряди супроводжуються великою кількістю прекрасних традицій. У цей день все повинно бути оточене найкращими побажаннями і красою. Вишивання рушників бісером – один з найважливіших моментів підготовки до одруження і вінчання. Традиційно це вважалося обов’язком нареченої, і сьогодні все більше молодих дівчат вважають за краще самостійно вишивати рушники для самого особливого дня.

Чудово прикрасити візерунками невід’ємні атрибути весільних торжеств допомагають заготовки для вишивки рушників. Найважливіша умова: ці матеріали повинні бути найкращої якості, щоб і робота кипіла, і результат виходив відмінний. Кращий вибір – схеми для вишивання фірми «Золота Підкова». Це золоте поєднання естетичної привабливості і досконалості технічного оформлення. Декорування таких заготовок для вишивки приносить рукодільниця задоволення і позитивні емоції, які так важливі в цій справі!

Види весільних рушників

Наші предки до підготовки весіль ставилися дуже уважно і докладно: традиційних весільних рушників налічується не менше 40 видів. При цьому і для сватання потрібно було виконувати окремі вишивки. Звичайно, для сучасної церемонії одруження стільки рушників не потрібно. У той же час варто відзначити, що хобі рукоділля зараз дуже популярно. Тому при бажанні кожна майстриня зможе підібрати схеми для вишивання рушника на свій смак.

005-2-meaning-and-characters-wedding-towelsВишивання рушників бісером хоч і вимагає копіткої праці, зате приносить ні з чим незрівнянну радість від створення неповторного вироби. Зазвичай використовуються 5 головних видів рушників:

1 Батьківський – для схиляння колін при благословенні молодят батьками на шлюб і вінчання. Заготовки для вишивки рушників дозволяють виконувати такі вироби швидко і приємно.
2 «Божнік» – для обрамлення ікон, якими благословляють нареченого і наречену.
3 Союзний – для перев’язування рук молодих на час вінчання як символ духовного єднання. Схеми для вишивання роблять роботу з оформлення таких виробів легкої, безтурботним.
4 Вінчальний – для того, щоб на ньому стояли молодята при вінчанні. Це виріб символізує хмара, на якому молоді піднімаються до Небесного Царства за благословінням для створюваної сім’ї. Схеми вишивок рушника під ноги допомагають майбутній нареченій правильно підготуватися до весілля.
5 Хлібосольний – для зустрічі молодих чоловіка і дружини після одруження. На нього кладуть весільний коровай.

Весільний рушник – на довге і щасливе життя

005-3-meaning-and-characters-wedding-towelsЕлементи орнаментів весільного рушника мають глибоке символічне значення. Це полотно є своєрідним кодом, який позначає і минуле, і сьогодення і майбутнє. Ось чому вишивання рушників бісером до одруження бажано виконувати нареченій самостійно – адже таким способом програмується майбутня сімейне життя:

– Серед основних символів, які наносяться у вигляді візерунків на рушник, найчастіше зустрічаються птиці. Заготовки для вишивки рушників з такими зображеннями позначають вірну любов чоловіка і дружини, сімейне щастя і благополуччя;
– Квіткові, рослинні орнаменти виконуються як уособлення краси, молодості. Схеми для вишивання квітів на весільних рушниках – побажання процвітання нової сім’я. Крім того, традиційні рослинні візерунки вважаються оберегом від усякого зла.

І з одного, і з іншого боку рушника вишивка повинна розташовуватися на 1/4 полотна. Між візерунками – білосніжний центр, який в народі називають Божим місцем. Не можна переривати полотно рушника мереживами або шнурками, так як воно є символом безперервності життя сім’ї.

Comments are closed.